banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Nim dojrzeją maliny” Eugenii Kuzniecowej [ZAKOŃCZONY]

22 lutego 2023

Wspólnie z Wydawnictwem Znak przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze debiutanckiej powieści „Nim dojrzeją maliny” autorstwa ukraińskiej pisarki Eugenii Kuzniecowej.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze głęboko intymnej opowieści o relacji między pokoleniami kobiet w jednej rodzinie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Powieść „Nim dojrzeją maliny” otrzymała specjalne wyróżnienie kapituły Europejskiej Nagrody Literackiej. Czy znasz jakieś powieści uhonorowane tą nagrodą, które ukazały się w Polsce? Wymień przynajmniej dwa tytuły i ich autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Podaliście wiele tytułów – wybór był ogromny, ponieważ przez lata rokrocznie nagrodę otrzymywało kilkunastu równorzędnych laureatów. Wymienialiście więc takie tytuły, jak: „Gogolowe disco” Paavo Matsina, „Jezioro” Bianki Bellovy, „Dendryty” Kallii Papadaki, „Śmierć jeździ audi” Kristiana Banga Fossa, „Życie zaczyna się w piątek” Ioany Pârvulescu czy „Sprzedawcę lodów” Katri Lipson. Nagrodzono też polskie dzieła: „Magika” Magdaleny Parys, „Pensjonat” Piotra Pazińskiego, „Lód” Jacka Dukaja i „Frajdę” Marty Dzido.

Egzemplarze książki „Nim dojrzeją maliny” otrzymują:

Paweł Sobolewski,
Agata Warczachowska,
Dorota Sobkiewicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Nim dojrzeją maliny”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 5 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Kojąca opowieść o powrocie do domu. Mijka właśnie się zaręczyła, ale wciąż kocha innego mężczyznę. Lilka pragnie spędzić na ukraińskiej wsi ostatnie lato przed wyjazdem na drugi koniec świata. Marta niebawem urodzi bliźniaki i nie chce zdradzić, kto jest ojcem. Wszystkie trzy pragną schronić się przed światem. Marzą o tym, by wziąć oddech przed kolejnym skokiem na głęboką wodę życia.

Azyl znajdują w swoim raju z dzieciństwa – u babki Teodory. W jej domu, ukrytym w gąszczu krzewów, wśród śpiewu ptaków i zapachu owocujących drzew, czas na chwilę się zatrzymuje. Kobiety mogą na nowo odkryć siebie i łączące je więzi. Ale życie nie pozwala o sobie zapomnieć i coraz gwałtowniej wdziera się do ich niemal magicznego schronienia. Nie da się przed nim uciec, ale teraz już można stawić mu czoła.

„Nim dojrzeją maliny” niesie nadzieję wszystkim, którzy marzą o szczęśliwym miejscu na ziemi. To opowieść o tym, że czasem trzeba się zatrzymać, aby odnaleźć w sobie siłę.

Eugenia Kuzniecowa to jeden z najważniejszych młodych głosów w literaturze ukraińskiej. Nim dojrzeją maliny jest debiutem prozatorskim, napisanym w niezwykłej poetyce, którą można nazwać „magizmem realistycznym”.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe