banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Na/pół” Jasmina B. Freliha [ZAKOŃCZONY]

10 stycznia 2021

We współpracy z Wydawnictwem Wyszukane przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze wyróżnionej Nagrodą Literacką Unii Europejskiej powieści „Na/pół” autorstwa Jasmina B. Freliha.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze futurystycznej opowieści o świecie przyszłości, w którym rządzi chaos, izolacja i samotność. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Książka „Na/pół” wydana została w ramach projektu tłumaczeniowego „Literackie zbliżenia”. Wymień przynajmniej trzy inne tytuły książek, które ukazały się pod szyldem tego projektu. (2) Czy znasz jakieś inne powieści słoweńskich pisarzy? Podaj przynajmniej dwa tytuły wraz z nazwiskami autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak: „Dendryty”, „Wymazana”, „Średni współczynnik szczęścia”, „Wyspa Krach”, „Długaśna sąsiadka” czy „Strasznowiłka i dzika zima”. W odpowiedzi na pytanie (2) wymienialiście m.in. takie powieści słoweńskich pisarzy, jak „Galernik” (Drago Jančar), „Śmiech za drewnianą przegrodą” (Jani Virk), „Niebo w jeżynach” (Nataša Kramberger), „Wymazana” (Miha Mazzini), „Moja Jugosławia” (Goran Vojnović), „Na złotym wybrzeżu” (Evald Flisar) czy „Karfanaum, czyli as killed” (Maja Novak).

Egzemplarze powieści „Na/pół” autorstwa Jasmina B. Freliha otrzymują:

Sylwia Gontarz,
Joanna Bajek,
Łukasz Ligenza.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Na/pół – Jasmin B. Frelih”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 21 stycznia 2021, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Bliżej nieokreślona przyszłość. Świat, jaki znamy, nie istnieje. Powszechny kryzys zwany „Wielką Kakofonią”, wywołany usterką w globalnej sieci komunikacyjnej, doprowadził do rozpadu dotychczasowego porządku – Europa stała się konserwatywną twierdzą, Ameryka upadła, a władzę nad nowym światem przejęła Japonia.

Trzy przeplatające się ze sobą historie. Evana, uzależnionego od narkotyków dyrektora teatru w Tokio. Krasa, głowy rodu, byłego ministra spraw zagranicznych, świętującego 50. urodziny w słoweńskiej części tego, co zostało po Europie. Zoi, anarchistycznej poetki, przygotowującej się do występu na brooklińskim festiwalu poetyckim, w którym ma wziąć udział grupa intelektualistów, artystów i szaleńców.

Jasmin B. Frelih – przedstawiciel młodej generacji słoweńskich pisarzy – wprowadza nas w świat rozdwojony, przepołowiony, bez punktu wspólnego, bez wspólnego języka. „Na/pół” to powieść eksperyment, futurystyczna dystopia, gdzie przekraczane są nie tylko granice przeszłości i przyszłości, ale także granice samego tekstu.

Książka w 2016 roku została uhonorowana Nagrodą Literacką Unii Europejskiej.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe