banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Na pokuszenie” Thomasa Cullinana [ZAKOŃCZONY]

11 września 2017


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze pierwszego polskiego wydania powieści „Na pokuszenie” Thomasa Cullinana.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy książki, na podstawie której Sofia Coppola nakręciła swój najnowszy film „Na pokuszenie” (obraz przyniósł jej nagrodę za reżyserię w Cannes). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Film Coppoli to druga ekranizacja powieści Cullinana. Kto wyreżyserował pierwszą i jaki znany aktor wcielił się tam w postać Johna McBurneya, rannego żołnierza Unii?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Thomas Cullinan – Na pokuszenie”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 24 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: reżyser Don Siegel, aktor Clint Eastwood.

Egzemplarze powieści „Na pokuszenie” otrzymują:

Katarzyna Cichosz,
Anna Wojtysiak,
Mateusz Meres,
Patryk Zwoliński,
Martyna Niedźwiecka.

Nagrody wyślemy w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Thomas Cullinan „Na pokuszenie”

Opis: Wirginia, wojna secesyjna. Ciężko ranny kapral wojsk Unii trafia do szkoły dla panien. Dzięki ich opiece dochodzi do siebie, a wtedy zaczyna manipulować przebywającymi tam kobietami i dziewczętami: obnaża ich lęki i rozpala w nich namiętność, kusi i zwodzi, w jednych wywołuje litość, w innych pożądanie. Kobiety zaczynają budzić się z letargu, w ich ponury świat wsącza się życie. A wraz z nim ? zawiść.

Kiedy jednak ujawnia swoje prawdziwe oblicze i spadają jego kolejne maski, kapral musi zmierzyć się z pytaniem: kto tu kogo wodzi na pokuszenie? I czy zdoła wyjść cało z burzy, którą rozpętał? Korzystając z konwencji amerykańskiej powieści gotyckiej, Thomas Cullinan tworzy przejmujący thriller psychologiczny o pożądaniu, rywalizacji, zazdrości, a wreszcie ? zemście.

„[Cullinan] wymyślił sobie szaloną gotycką opowieść. Czytelnik jest zafascynowany grozą tego, co dzieje się w zapomnianej szkole dla młodych panienek” – Stephen King, „Danse Macabre”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe