banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Konklawe” Roberta Harrisa! [ZAKOŃCZONY]

11 maja 2017


„Konklawe”, najnowsza powieść Roberta Harrisa może być twoja! Zapraszamy do konkursu, który organizujemy wspólnie z wydawcą książki, oficyną Albatros.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze znakomitej powieści brytyjskiego mistrza thrillera, która zabiera nas do samego serca Watykanu, za zamknięte drzwi Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie po śmierci papieża wybierany jest nowy
namiestnik stolicy apostolskiej. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile razy konklawe było zwoływane w XX wieku?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Robert Harris – Konklawe”.
Zakończenie konkursu w środę, 24 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „osiem razy”.

Egzemplarze powieści „Konklawe” otrzymują:

Aleksandra Pożyczka,
Tomasz Mioduszewski,
Zuzanna Lorenc,
Piotr Graczyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Robert Harris „Konklawe”

Opis: W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomeliemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.

Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Konklawe”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe