Wygraj egzemplarze powieści „Hotel Varsovie. Bunt chimery” Sylwii Zientek! [ZAKOŃCZONY]

30 maja 2018


Wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Sylwii Zientek zatytułowanej „Hotel Varsovie. Bunt chimery”.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy książki opisującej dalsze losy rodziny warszawskich hotelarzy rozgrywające się na przestrzeni kilkuset lat. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku pojawiła się w dokumentach pierwsza wzmianka o Warszawie? Podaj rok. (2) Z czym kojarzy ci się Warszawa? Podaj dowolną rzecz / obiekt / miejsce / czynność / dzieło i uzasadnij krótko odpowiedź w 2-3 zdaniach.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: w 1313 roku. Na drugie pytanie otrzymaliśmy wiele ciekawych odpowiedzi, spośród których drogą wewnątrzredakcyjnego głosowania wyłoniliśmy pięć.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Hotel Varsovie. Bunt chimery” otrzymają:

Marta Drzyzga,
Grzegorz Dymon,
Aleksandra Kocerba,
Przemysław Grzelak,
Tomasz Brzozowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sylwia Zientek ? Hotel Varsovie. Bunt chimery”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 12 czerwca, o godzinie 23:59.

Najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności.

Akcja powieści rozpoczyna się na przełomie XIX i XX wieku. W stolicy panuje zepsucie, prostytucja jest na porządku dziennym, pleni się hazard. Hotelem Varsovie zarządza zimna wdowa po Jeremim Żmijewskim, będąca pod wpływem demonicznej Wandy Mednis. Gdy pewnego dnia odnajdują się listy mogące obciążyć Reginę, na jaw wychodzą wstydliwe tajemnice długo skrywane przez właścicielkę posiadłości. To jednak dopiero początek rodzinnych sekretów, które posiada niemal każdy członek warszawskiego rodu. Na dodatek zbuntowana córka Reginy, Waleria, wbrew woli rodziny postanawia zostać wyzwoloną malarką i wpada w tarapaty.

W burzliwych czasach napoleońskich elegancki młodzieniec przybywa z Francji do podupadłej Warszawy będącej pod pruskim zaborem. W tym samym czasie w mieście pojawia się piękna madame de Gris podejrzewana przez mieszkańców stolicy o szpiegostwo na rzecz Napoleona. Kobieta na miejsce noclegu wybiera pokój w skromnym hotelu Varsovie. Z czasem okazuje się, że przybyłego do miasta Ludwika Żmijewskiego i tajemniczą damę łączy więcej, niż można by przypuszczać.

Tymczasem kilkaset lat później urodziwa Dana Spakowski, podająca się za dziedziczkę rodzinnych posiadłości przy ulicy Długiej, z pomocą przystojnego prawnika zamierza odzyskać cenną nieruchomość. Sprawy wymykają się jednak spod kontroli, a rzeczywistość Dany zamienia się w koszmar.

Sylwia Zientek ? autorka powieści obyczajowych i historycznych. Debiutowała w 2012 roku powieścią „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Ponadto opublikowała „Próżną”, „Miraże”, „Podróż w stronę czerwieni” oraz poruszającą „Kolonię Marusia”. W 2017 roku ukazał się pierwszy tom barwnej sagi warszawskich hotelarzy ? „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, porywającej historii kilku pokoleń rodziny Żmijewskich, właścicieli posiadłości przy ulicy Długiej.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe