Wygraj egzemplarze powieści gotyckiej „Bestie” Sebasti? Alzamory [ZAKOŃCZONY]

11 marca 2015

bestie-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze powieści gotyckiej „Bestie” autorstwa Sebasti? Alzamory.

Pięć egzemplarzy niesamowitej powieści katalońskiego pisarza rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Sebasti? Alzamora to drugi kataloński pisarz nagrodzony Premi Sant Jordi, którego książki publikuje wydawnictwo Marginesy. Jak nazywa się ten pierwszy?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Bestie Alzamory”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 24 marca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Jaume Cabré.

Egzemplarze powieści „Bestie” otrzymują:

Małgorzata Siwek-Kotucha,
Cezary Czaja,
Igor Ryczywolski,
Aneta Frankowska,
Łukasz Pacześniak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

bestieSebasti? Alzamora „Bestie”

Opis: Barcelona, lato 1936 roku, początek hiszpańskiej wojny domowej i szczególnie zajadłych prześladowań Kościoła przez ugrupowania antyklerykalne. W centrum miasta zostają znalezione zwłoki zakonnika należącego do zgromadzenia marianistów i siedmio-, może ośmioletniego chłopca, zamordowanych w dziwnych okolicznościach. Sprawę prowadzi komisarz Gregori Munoz. Chce odkryć tożsamość mordercy, o którym wiadomo jedynie tyle, że przedstawia się jako wampir. W tym czasie siostry kapucynki stają się zakładniczkami w klasztorze, a wraz z nimi biskup Barcelony (rzekomo zamordowany). Policyjne śledztwo, wątpliwości młodej nowicjuszki, dziwne eksperymenty sędziego i lekarza sądowego, a wreszcie starania zakonu marianistów o wyzwolenie klasztoru prowadzą do spektakularnego, pełnego napięcia finału. „Bestie” to gotycki thriller, kryminał osadzony w Barcelonie czasów wojny domowej: dynamiczna narracja i konstrukcja, fuzja najróżniejszych gatunków oraz siła języka. Wspaniała historia starcia dwóch sił: zła i życia.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać dwa fragmenty książki.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe