Wygraj egzemplarze powieści „Golem” Macieja Płazy [ZAKOŃCZONY]

21 kwietnia 2021

Wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Golem” autorstwa Macieja Płazy.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze plastycznej i barwnej opowieści rozgrywającej się w galicyjskim sztetlu na początku dwudziestego wieku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Fragment jakiego obrazu znalazł się na okładce powieści „Golem” Macieja Płazy? Podaj tytuł dzieła i nazwisko autora. (2) Którą przyznawaną w Polsce nagrodę literacką Maciej Płaza zdobył jako jedyny Polak?


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedzi na pytania brzmią: (1) Na okładce powieści „Golem” znalazł się fragment obrazu „Czarny sztandar” Samuela Hirszenberga. (2) Maciej Płaza jako jedyny Polak zdobył przyznawaną w naszym kraju Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus.

Egzemplarze książki „Golem” Macieja Płazy otrzymują:

Krzysztof Bernaś,
Anna Pawelczyk,
Zbyszek Czarnecki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Płaza – Golem”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 2 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wywodzący się z żydowskich tradycji golem, mający postać człowieka, lecz pozbawiony duszy, od wieków rozpala wyobraźnię. Można go spotkać w chasydzkich legendach, literaturze jidysz i w popkulturze. Maciej Płaza przywołał jego postać, by zanurzyć czytelnika w świecie sztetla na Podolu z początku XX wieku. Wątki kabalistyczne i mesjańskie równoważą się z realistycznym obrazem kultury i obyczajów chasydów. Wszystko to, łącznie z legendarną postacią, nabiera nowego życia pod piórem jednego z najwspanialszych stylistów polskiej prozy.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe