banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Finalistka” Anny Janko [ZAKOŃCZONY]

6 grudnia 2021

We współpracy z Wydawnictwem Literackim przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze najnowszej powieści Anny Janko zatytułowanej „Finalistka”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wywrotowej i autoironicznej książki o kobiecie w dojrzałym wieku, która próbuje odnaleźć się na nowym etapie życia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Choć „Finalistkę” można czytać jako osobną historię, główna bohaterka pojawiła się również w innych powieściach autorki. Ile było tych książek? Podaj też ich tytuły. (2) Jakie ważne nagrody literackie w Polsce zdobyła jedna z poprzednich książek autorki, „Mała zagłada”?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Główna bohaterka „Finalistki” pojawiła się również w dwóch innych powieściach Anny Janko „Dziewczynie z zapałkami” oraz „Pasji według św. Hanki”. (2) „Mała zagłada” zdobyła dwie ważne nagrody literackie: Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 w kategorii proza oraz Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia” 2016. Podawaliście również inne, mniej znaczące nagrody, prawidłowa odpowiedź powinna jednak zawierać wśród nich te dwie wyżej wymienione.

Egzemplarze powieści „Finalistka” otrzymują:

Maciej Kubiaczyk,
Jolanta Napierska,
Monika Kościelnik.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Anna Janko – Finalistka”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 13 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma za sobą trudną młodość, nieudane związki, rodzinne rewolucje. Teraz los wystawia jej rachunki za podjęte decyzje, ale też daje nowe nadzieje na starą miłość. Tymczasem z offu słychać tykanie zegara, biologicznego.

Żeby się ratować, Hanka rzuca się w wir opowieści. Bo życie nie daje się zrozumieć, jeśli się go nie opowie. Im bliżej końca, tym jest to ważniejsze; kto by chciał rozstawać się ze sobą, niczego o sobie nie wiedząc! Hanka musi zatem wymyślić siebie na nowo i stanąć do finału życia. W drugiej jego połowie próbuje zagadać przemijanie, odwlec napisy końcowe, przechytrzyć śmierć czyhającą za rogiem następnej kartki.

Jej intymny dziennik to notatki maratończyka. Ale przecież nie o dotarcie do mety tu chodzi, lecz o to, by wciąż być w trasie, nawet jeśli pełna jest meandrów i ostrych wiraży. „Finalistka” to proza nietuzinkowa, wybitna, potrzebna. To książka, do której powinno się wielokrotnie wracać. Opowieść, która się nigdy nie zestarzeje.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe