banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Dwa dni w maju” Jordiego Sierry i Fabry! [ZAKOŃCZONY]

3 marca 2018


Wspólnie z wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści detektywistycznej „Dwa dni w maju” autorstwa katalońskiego pisarza Jordiego Sierry i Fabry.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najnowszej książki z Miquelem Mascarellem, byłym inspektorem policji z czasów republiki, który rozwiązuje zagadki kryminalne w Barcelonie pod rządami generała Franco. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kiedy w trakcie hiszpańskiej wojny domowej siły frankistowskie zdobyły Barcelonę? Podaj datę.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „26 stycznia 1939 roku”.

Egzemplarze książki „Dwa dni w maju” otrzymają:

Magdalena Pałetko,
Adam Kowalik,
Justyna Romik.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jordi Sierra i Fabra ? Dwa dni w maju”.
Zakończenie konkursu w piątek, 16 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Jordi Sierra i Fabra „Dwa dni w maju”

Opis: Jordi Sierra i Fabra, to jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich, autor serii powieści detektywistycznych z Miguelem Mascarellem, których akcja osadzona jest w Barcelonie za czasów republikańskich oraz pod rządami generała Franco.

Rok 1949, dziesięć lat i cztery miesiące po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej. Miguel Mascarell, dawny inspektor policji z czasów republiki, otrzymuje wiadomość o śmierci Mateo Galvany’ego, swojego byłego szefa, człowieka, który kiedyś uratował mu życie. Córka Galvany’ego, Maria, wyznaje Mascarellowi, że podejrzewa, że ??jej ojciec został zamordowany. Kilka dni wcześniej policja bez powodu aresztowała ich oboje. Maria została zwolniona następnego ranka. Jej ojciec wrócił po kilku dniach, był torturowany. Zdołał jeszcze powiedzieć córce, że jeśli coś mu się stanie, powinna odszukać Mascarella. Pomimo represji, które trwają w Barcelonie i całym kraju, Mascarell postanawia spełnić prośbę Marii i rozwiązać zagadkę śmierci jej ojca. Dzięki wskazówkom znalezionym w osobistym notatniku Mateo Galvany’ego, Mascarell ustala tożsamość czterech mężczyzn, z którymi ostatnio kontaktował się jego były szef, tak tradia na trop wyjątkowo groźnych przestępców i spiskowego planu zabicia dyktatora.

„Lektura idealna dla miłośników powieści” ? poleca Carlos Ruiz Zafón.

fot. 2: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny / NAC

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe