banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Dewocje” Anny Ciarkowskiej [ZAKOŃCZONY]

17 czerwca 2021

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze powieści „Dewocje” autorstwa Anny Ciarkowskiej.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki nakreślającej portret małego prowincjonalnego miasteczka, w którym dochodzi do cudu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek opublikowała przed „Dewocjami” Anna Ciarkowska? (2) Czy znasz jakieś inne powieści wydane po 2010 roku, które opisują polską prowincję? Wymień przynajmniej trzy.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Anna Ciarkowska opublikowała przed „Dewocjami” dwie książki „Chłopcy, których kocham” i „Pestki”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Dygot” Jakuba Małeckiego, „Kult” Łukasza Orbitowskiego, „Prowincja” Marcina Króla, „Cuda i cudeńka” Agnieszki Olejnik, „Wioska kłamców” Hanny Greń czy „Podkrzywdzie” Andrzeja Muszyńskiego.

Egzemplarze powieści „Dewocje” Anny Ciarkowskiej otrzymują:

Paweł Wilk,
Marcin Paprocki,
Anna Urgacz,
Natalia Radomska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dewocje”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: To mogło zdarzyć się wszędzie, bo wszędzie są matki i ojcowie, sklepowe, listonoszki i ciotki Jadwigi, wszędzie są katechetki i łysiejący proboszcze. I cuda mogą wydarzyć się wszędzie. To mogło zdarzyć się każdemu, ale zdarzyło się jej. A przecież niczym szczególnym na ten cud nie zasłużyła, bo żyła we wsi jak wszyscy, ze sprawiedliwie przez Opatrzność przydzielonym losem. Może tylko modliła się szczerzej, może bardziej niż inni prosiła o łaskę, mniej bała się wieczności i mocniej wierzyła w to, że człowiek może być święty. „Dewocje” to spowiedź z jednego życia, ale na mocy cudu także z żyć innych, z grzechów niespowiadalnych, które zalegają na samym dnie duszy, z wyrzutów sumienia, z win, żalu i lęku. Spowiedź, która nie niesie ze sobą ulgi zupełnego odpustu, ale opowieść, na końcu której okazuje się, że nieważne przez kogo, ale dla kogo dzieje się cud.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe