Wygraj egzemplarze powieści „Czarne skrzydła czasu” Diane Setterfield

13 maja 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Czarne skrzydła czasu” napisanej przez Diane Setterfield.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze tajemniczej i pełnej mroku opowieści gotyckiej o skutkach nieprzemyślanej zbrodni i szukaniu ratunku za wszelką cenę. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Główny bohater w młodości zabija kruka, co naznacza go na całe życie. Czy znasz jakieś inne utwory literackie, w których kruk odegrał ważną dla fabuły rolę? Wymień przynajmniej trzy dzieła oraz nazwiska ich autorów. (2) Jaką powieścią zadebiutowała Diane Setterfield? Podaj tytuł oraz rok pierwszego angielskiego wydania.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Diane Setterfield – Czarne skrzydła czasu”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 23 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy to los wymierza sprawiedliwość. Kiedy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się nieprzemyślanego aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk – drobny, jak sądził William – natychmiast odszedł w niepamięć w ferworze znacznie bardziej zwyczajnych dziecięcych zabaw. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes i wydawało się, że los jest mu przychylny…

Tragedia lubi jednak uderzać znienacka. Gdy śmierć zaczyna zbierać żniwo wśród jego krewnych, a przy życiu zostaje już tylko najmłodsza i najbardziej kochana córka, William już wie, że to koniec szczęśliwej passy.

Rozpaczliwie próbując ocalić jedyną cenną rzecz, jaka mu jeszcze pozostała, William Bellman wchodzi w spółkę z tajemniczym nieznajomym w czerni. Dość dziwna okazja, z jeszcze dziwniejszym partnerem, na założenie zdecydowanie makabrycznego biznesu…

Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu? Powieść wydana wcześniej w Polsce pod tytułem „Człowiek, którego prześladował czas”.


Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe