Wygraj egzemplarze „Podróży zimowej” Jaume Cabrégo [ZAKOŃCZONY]

18 czerwca 2018


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze pierwszego opublikowanego w Polsce zbioru opowiadań Jaume Cabrégo pt. „Podróż zimowa”.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy książki zawierającej czternaście doskonałych opowiadań katalońskiego pisarza, w których powracają motywy dobrze znane z jego twórczości. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jakie jest twoje ulubione opowiadanie? Podaj tytuł i autora oraz uzasadnij jednym zdaniem, dlaczego właśnie ten utwór.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jaume Cabré ? Podróż zimowa”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 30 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs (wreszcie!) rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy tak dużo dobrych odpowiedzi, że wybór najlepszych był niezwykle trudny. Drogą wewnątrzredakcyjnego głosowania wyłoniliśmy w końcu pięć poniższych osób.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Podróż zimowa” otrzymają:

Aleksandra Kocerba,
Joanna Morawiecka,
Aneta Badura,
Tomasz Przyłucki,
Julia Matczak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrane pięć najciekawszych zdaniem redakcji odpowiedzi, które zostaną nagrodzone książkami.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: „Podróż zimowa” przypomina wielowątkową opowieść, zapowiadającą opus magnum Cabrégo ? „Wyznaję”. Płatny morderca na tropie płatnego mordercy, na którego życie także ktoś nastaje. Szemrany szlifierz diamentów z Amsterdamu, który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kaszel niesie śmierć. Pianista, który podczas recitalu widzi w pierwszym rzędzie Franza Schuberta, choć ten nie żyje od 150 lat. Kataloński organmistrz surowo ukarany za zbrodnię, przy której nawet nie był obecny. To ledwie garstka bohaterów, których Jaume Cabré wyprawił w podróż.

Kataloński mistrz zwodzi i bawi się z czytelnikiem ? na poważnie, z przymrużeniem oka, rubasznie. Miesza plany czasowe i wątki. Prowokuje: na przykład, czy J.S. Bach był twórcą muzyki dodekafonicznej albo czy istnieje najbardziej przesłodzony kawałek? Prowadzi wyrafinowaną grę. Podsuwa fałszywe tropy, fałszywe cytaty, z nonszalancją powołuje się na nieistniejące autorytety, z premedytacją myli rzeczywistość z fikcją.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe