Wygraj egzemplarze „Pierwszych piętnastu żywotów Harry’ego Augusta” [ZAKOŃCZONY]

27 czerwca 2015

pierwszych-15-zywotow-konkurs
Z okazji premiery powieści Claire North zatytułowanej „Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta” wspólnie z wydawnictwem Świat Książki przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Trzy egzemplarze niezwykłej opowieści o człowieku, który rodzi się i umiera wiele razy, pamiętając wszystkie swoje wcielenia, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak w rzeczywistości nazywa się Claire North i jakie książki autorki polscy czytelnicy mieli okazję już poznać pod jej prawdziwym nazwiskiem?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 11 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Catherine Webb. Pod jej prawdziwym nazwiskiem w Polsce ukazały się: „Po drugiej stronie snów”, „W lustrze snów”, „Zadziwiające i niezwykłe przygody Horacego Lyle’a”.

Egzemplarze książki „Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta” otrzymają:

Ewelina Skotnicka,
Aleksandra Hubar,
Marcin Żukowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

pierwszych-15-zywotowClaire North „Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta”

Opis: Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska. Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz. Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry?ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: ?O mało mi nie umarłeś, doktorze? Muszę wysłać wiadomość w przeszłość?. Oto opowieść o wcześniejszych ? i późniejszych ? wydarzeniach z życia Harry?ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.

Claire North to pseudonim brytyjskiej autorki nominowanej do prestiżowej nagrody literackiej Carnegie Medal, która zadebiutowała w 2002 roku. Krytycy porównywali jej styl do Terry?ego Pratchetta i Philipa Pullmana. Od tamtej pory napisała jeszcze siedem książek pod własnym nazwiskiem, za które dwukrotnie była nominowana do Carnegie Medal. Kolejnych sześć powieści fantasy dla dorosłych opublikowała pod pseudonimem Kate Griffith. W 2014 roku ? już jako Claire North ? wydała „Pierwszych piętnaście żywotów Harry?ego Augusta”. Książka stała się brytyjskim bestsellerem i została wyróżniona przez Richard and Judy Book Club, Waterstones Book Club oraz Radio 2 Book Club.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe