banner ad

Wygraj egzemplarze „Listów” Kurta Vonneguta! [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2015

kurt_vonnegut_listy_konkurs
Z okazji premiery zbioru korespondencji Kurta Vonneguta w opracowaniu Dana Wackefielda wspólnie z wydawcą książki, oficyną Albatros, przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej publikacji.

Trzy egzemplarze książki prezentującej wybór osobistych, błyskotliwych, zabawnych i rozbrajająco wnikliwych listów Vonneguta rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jakie wydarzenie w życia pisarza odcisnęło piętno na całej jego twórczości (w tym na najsłynniejszej powieści pt. „Rzeźnia numer pięć”)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Listy Kurta Vonneguta”.
Zakończenie konkursu w środę, 18 marca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Bombardowanie Drezna w lutym 1945 roku.

Egzemplarze „Listów” Vonneguta otrzymują:

Michał Dolny,
Sabina Krawiec,
Paweł Cegliński.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

listy-vonnegutaKurt Vonnegut „Listy”

Opis: Bogaty zbiór listów powstających przez całe dorosłe życie amerykańskiego pisarza. W korespondencji opatrzonej wyczerpującymi notatkami Dana Wackefielda Vonnegut w charakterystycznym dla siebie ironicznym stylu szczerze komentuje rzeczywistość, dzieli się troskami, narzeka na niesprawiedliwość i brak zrozumienia wobec własnej osoby, walczy o wolność słowa. Szeroka tematyka korespondencji i uporządkowana kompozycja sprawiają, że „Listy” można czytać zarówno jako swoisty zbiór esejów, jak i – w pewnym sensie – nigdy nienapisaną autobiografię twórcy. Nikt nie opisałby życia Kurta Vonneguta tak prawdziwie, jak zrobił to sam w listach do swoich dzieci, przyjaciół, wydawców oraz tych, którzy pragnęli doprowadzić do zakazu publikowania jego utworów.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe