Wygraj egzemplarze książki „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” Oceana Vuonga [ZAKOŃCZONY]

5 kwietnia 2021

Z okazji polskiej premiery powieści „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” autorstwa Oceana Vuonga, wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która jest wstrząsającym portretem rodziny, pierwszej miłości i zbawczej mocy opowiadania historii. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Zanim został prozaikiem, Ocean Vuong zajmował się pisaniem poezji. W którym roku ukazała się jego pierwsza, niewielka książeczka z wierszami?


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie brzmi: w 2010 roku.

Egzemplarze książki „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” otrzymują:

Karol Majewski,
Dagmara Nowacka,
Joanna Sikora.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 15 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Debiutancka powieść Oceana Vuonga to list syna do matki, która nie umie czytać. Bohater odkrywa w nim historię rodziny, w której najważniejsze wydarzenia rozgrywały się w czasie wojny w Wietnamie. Opowieść ta jest niczym wrota wiodące do tych sfer życia autora listu, których jego matka nigdy nie znała. To zarazem świadectwo zaciekłej, lecz niezaprzeczalnej miłości samotnej matki do syna i brutalnie szczera analiza kwestii rasy, klasy i mitu męskości.

„Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę” zadaje zasadnicze pytania o współczesną Amerykę pogrążoną w nałogu, przemocy i traumie, ale jest także powieścią pełną współczucia i czułości oraz triumfem siły opowiadania własnej historii i rozdzieraniem ciszy, gdy chce się zostać usłyszanym.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe