Wygraj egzemplarze książki „Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę” [ZAKOŃCZONY]

16 marca 2018


Wspólnie z wydawnictwem Czarne przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze premierowej książki „Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę” autorstwa Dana Bauma.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której znany dziennikarz współpracujący z „New Yorkerem”, „The Wall Street Journal” i „The Asian Wall Street Journal” opisuje fenomen broni palnej w Ameryce. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Który znany aktor hollywoodzki był przez długie lata prezydentem National Rifle Association of America, organizacji działającej na rzecz propagowania prawa do posiadania broni palnej w USA? Podaj jego imię i nazwisko.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Charlton Heston.

Egzemplarze książki „Wolność i spluwa” otrzymują:

Robert Klamut,
Kamila Dubietis,
Michał Mielniczuk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dan Baum ? Wolność i spluwa”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 29 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Dan Baum „Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę”

Opis: Dan Baum od dziecka interesował się bronią. Z wiekiem do zachwytu dołączyła refleksja: czy w dobie masakr można jeszcze mówić o „zdrowej fascynacji bronią”? Czy kolejne strzelaniny nie powinny wpłynąć na zaostrzenie prawa? A może przeciwnie ? jedynie powszechny dostęp do broni poprawiłby bezpieczeństwo mieszkańców USA?

W tym kraju wolności druga poprawka do konstytucji gwarantująca prawo do noszenia broni nieustannie podsyca żar dyskusji. Czy to możliwe, że prawda leży pomiędzy stanowiskami zagorzałych zwolenników i zdeklarowanych przeciwników?

Aby znaleźć odpowiedź, autor rusza w podróż po stanach, w których dostęp do broni stanowi podstawę wolności obywatelskiej. Rozmawia ze sportowcami, filmowcami, kobietami i mężczyznami, których pasją jest strzelectwo, kolekcjonerami i działaczami społecznymi, którzy walczą o odczarowanie złej sławy „kultury strzelania”.

Wolność i spluwa znakomicie opowiada o fenomenie „uzbrojonej Ameryki”. Jak mówi jeden z bohaterów książki: „ludzie kochają broń i jej nienawidzą. Zazwyczaj jednocześnie”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe