banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Wielka podróż małego Mila” Nortona Justera

10 października 2021

We współpracy z Wydawnictwem Kropka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze klasycznej powieści dla dzieci „Wielka podróż małego Mila” autorstwa Nortona Justera.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zabawnej i niezwykłej opowieści o chłopcu imieniem Milo, który w trakcie swojej usianej przygodami podróży odkrywa, że życie jest fascynujące i nie ma nic wspólnego z nudą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku po raz pierwszy ukazała się w Stanach Zjednoczonych powieść „Wielka podróż małego Mila” (w oryg. „The Phantom Tollbooth”)? (2). „Wielka podróż małego Mila” to powieść dla dzieci, która jednak może też się spodobać dorosłym. Czy znasz jakieś inne książki dla czytelników w każdym wieku? Wymień przynajmniej trzy.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Norton Juster – Wielka podróż małego Mila”.
Zakończenie konkursu w środę, 20 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Klasyczna, ponadczasowa powieść przygodowa pełna absurdalnego humoru i przewrotnych gier słownych.

Milo nie wie, co ma ze sobą począć, bez przerwy się nudzi, absolutnie nic go nie interesuje i wszystko wydaje mu się stratą czasu, szczególnie szkoła!

Kiedy pewnego dnia po powrocie do domu znajduje w swoim pokoju dziwną przesyłkę wraz z instrukcją użycia jej zawartości, decyduje się postąpić zgodnie z wytycznymi, bo zwyczajnie nie ma nic ciekawszego do roboty. Wtedy wszystko się zmienia…

Milo trafia do Spodziewanii, na Wyspę Wniosków, do Liczburga, Leksykonii, w której odwiedza jarmark słów, i w wiele innych tajemniczych miejsc. Dzięki spotkanemu po drodze psu o imieniu Taktyk dowiaduje się tego i owego o czasie, poznaje też Letargarian, Ściemę, Aleca Wznosia i wielu innych, a w końcu podejmuje wyzwanie, by uratować córki starego króla – Rozwagę, Księżniczkę Ważkich Rozmyślań oraz jej siostrę Radę – Księżniczkę Radości i Dobrych Rad.

Gdzieś po drodze, między jedną a drugą przygodą, Milo dokonuje wielkiego odkrycia: życie wcale nie jest nudne! Wręcz przeciwnie, jest bardziej ekscytujące niż wszystkie sny i marzenia razem wzięte…

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe