Wygraj egzemplarze książki „Tokyo Vice” Jake’a Adelsteina [ZAKOŃCZONY]

1 grudnia 2021

We współpracy z Wydawnictwem Poradnia K przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze książki Jake’a Adelsteina „Tokyo Vice. Sekrety japońskiego półświatka”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki odsłaniającej nieznaną twarz Kraju Kwitnącej Wiśni i opisującej kulisy tamtejszego światka przestępczego z perspektywy amerykańskiego dziennikarza śledczego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś syndykaty/gangi yakuzy? Wymień nazwy przynajmniej trzech. (2) Jak nazywa się największa japońska gazeta codzienna, w której pracował Jake Adelstein?


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie nazwy, jak Rokudaime Yamaguchi-gumi, Sumiyoshi-kai, Inagawa-kai czy Kyokutō-kai. Odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Największa japońska gazeta codzienna, w której pracował Jake Adelstein, to „Yomiuri Shimbun”.

Egzemplarze książki „Tokyo Vice. Sekrety japońskiego półświatka” otrzymują:

Agnieszka Pal,
Agnieszka Grińska,
Wojciech Cholewa.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Tokyo Vice”.
Zakończenie konkursu w piątek, 10 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Jake Adelstein jest jedynym amerykańskim dziennikarzem śledczym, który został dopuszczony do tajemnic japońskiego świata przestępczego. Przez 12 lat pisał o ciemnej stronie Japonii: morderstwach, wyłudzeniach, handlu ludźmi, przestępstwach podatkowych i oczywiście yakuzie. Pracował dla jednej z największych japońskich gazet, gdzie rozpoczął śledztwo w sprawie korupcji w tokijskiej policji. Doprowadziło to do skandalu, który wstrząsnął całym krajem. Adelstein musiał zmierzyć się z groźbami pod adresem swoim i swojej rodziny. Za jego głowę wyznaczono wysoką cenę.

„Tokyo Vice” to wciągająca opowieść o kulisach japońskiej przestępczości, która pokazuje nieznaną twarz Japonii. To także intrygująca kronika przemiany nieopierzonego dziennikarza w doświadczonego reportera, który pokonał strach i powrócił, by walczyć. HBO nakręci serial inspirowany wydarzeniami z książki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe