banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Telegraph Avenue” Michaela Chabona [ZAKOŃCZONY]

26 września 2020

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Telegraph Avenue”, którą napisał Michael Chabon.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której laureat Nagrody Pulitzera w niepowtarzalnym stylu opisuje wir codziennego życia przesiąkniętego popkulturą, tworząc błyskotliwą, słodko-gorzką opowieść o kaprysach losu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek Michaela Chabona ukazało się do tej pory nakładem Wydawnictwa W.A.B.? Podaj ich tytuły. (2) Główni bohaterowie „Telegraph Avenue”, Archy i Nat, prowadzą sklep z płytami. Znasz jakieś inne powieści lub opowiadania, w których akcja – choćby częściowo – rozgrywałaby się w sklepie płytowym? Wymień przynajmniej jeden taki utwór.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Cztery: „Związek żydowskich policjantów”, „Poświata”, „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya” i „Telegraph Avenue” (2) w odpowiedzi na drugie pytanie wymienialiście najczęściej powieści „Wierność w stereo”, „Mechaniczna pomarańcza” czy „Vernon Subutex”, ale padało też wiele innych tytułów.

Egzemplarze książki „Telegraph Avenue” otrzymują:

Katarzyna Organowska,
Dominik Rybczyński,
Katarzyna Wojda.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michael Chabon – Telegraph Avenue”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 8 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Książka najwspanialszego współczesnego stylisty prozy, obwołana w Stanach Zjednoczonych „wielką amerykańską powieścią” na nasze czasy.

Akcja toczy się w Oakland w Kalifornii, gdzie nierozerwalnie splatają się losy dwóch rodzin. Afroamerykanin Archy prowadzi sklep z płytami wraz z przyjacielem, Żydem Natem. Los biznesu zawisa na włosku, kiedy okazuje się, że w okolicy ma powstać duży konkurencyjny sklep. Na domiar złego żony Archy’ego i Nata, które jako położne również pracują w jednym szpitalu, w wyniku awantury na tle rasistowskim stają przed perspektywą utraty pracy. W spirali dalszych, tragikomicznych zdarzeń istotną rolę odegrają m.in. dawno niewidziany biologiczny ojciec Archy’ego, były aktor usiłujący wyrwać się ze szponów nałogu, nastoletni Titus, który okazuje się nieślubnym dzieckiem Archy’ego i wzbudza gorące uczucia w synu Nate’a, oraz młody czarnoskóry kandydat do senatu, Barack Obama. Wszystkie kłopoty bohaterów bledną w obliczu nagłej śmierci pewnego muzyka jazzowego, który był dla Archy’ego jak ojciec…

Michael Chabon w niepowtarzalnym stylu opisuje wir codziennego życia przesiąkniętego popkulturą, nawiązując do rozmaitych filmów, muzyki i sportu, tworząc z tej mieszanki barwne tło dla błyskotliwej, mądrej, słodko-gorzkiej opowieści o kaprysach losu.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe