banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia” [ZAKOŃCZONY]

12 marca 2018


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy bogatej graficznie książki, która stanowi zapis rozmów, jakie dziennikarka Agata Napiórska przeprowadziła z wybitnym ilustratorem i rzeźbiarzem Józefem Wilkoniem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaki tytuł nosi pierwsza książka, do której Józef Wilkoń wykonał ilustracje?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „O kotku, który szukał czarnego mleka” Heleny Bechlerowej.

Egzemplarze książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia” otrzymują:

Magdalena Okroy,
Bernadeta Kobielak,
Łukasz Harańczyk,
Robert Bogucki,
Elżbieta Świtulska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 25 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Agata Napiórska „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”

Opis: Mistrz ilustracji i rzeźby, autor scenografii i gobelinów, historyk sztuki. Także mistrz życia. Józef Wilkoń opowiada o dzieciństwie, nauce, domu, miłości, przyrodzie, jedzeniu, książkach… Oraz o roli przypadku w jego życiu, bo Józef Wilkoń zbyt wiele razy w życiu doświadczył wpływu przypadku, żeby nie wierzyć w jego moc. Jego matka mówiła, że jest urodzony w czepku. I rzeczywiście, są na to dowody: tej jego przypadki były szczęśliwe. Urodził się 12 lutego 1930 roku w Bogucicach koło Wieliczki. Mieszka i pracuje w Zalesiu Dolnym. Miał w swoim życiu kilkaset wystaw zbiorowych i indywidualnych, dostał także dziesiątki nagród i wyróżnień. Należy do grona najwybitniejszych artystów w Polsce i na świecie zajmujących się ilustracją. Na jego dorobek w tej dziedzinie składa się blisko dwieście książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe