banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra [ZAKOŃCZONY]

15 lutego 2023

Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nagrodzonej Pulitzerem powieści „Światło, którego nie widać” Anthony’ego Doerra.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nowego wydania niezwykłej powieści, która daje nadzieję, że nawet w czasie wojny dobro ma szansę zwyciężyć, a przyjaźń może pokonać największe przeszkody. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak długo Anthony Doerr pracował nad powieścią „Światło, którego nie widać”? (2) Kto wcieli się w głównych bohaterów książki – Marie-Laure i Wernera – w zapowiadanej na ten rok ekranizacji powieści „Światło, którego nie widać”? Podaj imiona i nazwiska aktorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Anthony Doerr pracował nad powieścią „Światło, którego nie widać” przez dziesięć lat. (2) W zapowiadanym serialu w Marie-Laure wcieli się Aria Mia Loberti, a w Wernera – Louis Hofmann.

Egzemplarze książki „Światło, którego nie widać” otrzymują:

Joanna Milaniak,
Marcin Kannenberg,
Tatiana Wronko.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Światło, którego nie widać”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Kultowa i oszałamiająca powieść. Niewidoma Marie-Laure mieszka w Paryżu w okolicy Muzeum Historii Naturalnej, gdzie pracuje jej ojciec. Ma dwanaście lat, kiedy naziści okupują jej miasto i wraz z ojcem musi uciekać do Saint-Malo w Bretanii. Traf chce, że mają przy sobie pewien klejnot, jeden z najcenniejszych zabytków muzeum.

W górniczym miasteczku w Niemczech osierocony chłopiec, Werner Pfenning, oczarowany słucha radia, które dostarcza mu wiedzy na temat świata i przenosi w odległe krainy. Wkrótce Werner stanie się ekspertem w budowaniu i naprawianiu urządzeń i zostanie wcielony do elitarnej jednostki nazistowskiej, której zadaniem jest namierzanie wrogich radiostacji.

Zręcznie przeplatając życie Marie-Laure i Wernera, Doerr unaocznia, w jaki sposób, wbrew wszelkim przeciwnościom, ludzie starają się być dla siebie dobrzy i przetrwać okrucieństwo wojny.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe