Wygraj egzemplarze książki „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina” [ZAKOŃCZONY]

26 maja 2016

Sfinks-wizjonerzy-konkurs
Z okazji premiery najnowszej książki Izabeli Żukowskiej i Faustyny Toeplitz-Cieślak pt. „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina” wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do wygrania są trzy egzemplarze książki przybliżającej fascynującą historię wytwórni filmowej Sfinks i jej twórcy Aleksandra Hertza na tle Warszawy lat 1906-1939. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki tytuł nosił pierwszy w całości wyprodukowany przez Polaków film dźwiękowy z dialogami?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 9 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Moralność Pani Dulskiej”.

Egzemplarze książki „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina” otrzymują:

Agnieszka Dzięcioł,
Mariusz Staszak,
Teresa Wawrzyniak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Sfinks-wizjonerzyFaustyna Toeplitz-Cieślak, Izabela Żukowska „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina”

Opis: Początki wielkich karier i losy takich gwiazd jak Pola Negri, Jadwiga Smosarska, Kazimierz Junosza-Stępowski, Józef Węgrzyn, Stefan Jaracz. Porwania aktorów, zrywane kontrakty, szpiegostwo repertuarowe ? drapieżna konkurencja prekursorów polskiego kina. Pierwsze wielkie sale kinowe, pierwsze produkcje i pierwsze sukcesy. Początek flirtu wielkich pisarzy z nową sztuką ? ekranizacje Orzeszkowej, Żeromskiego, Sienkiewicza czy Zapolskiej. A wszystko to w atmosferze wielkich emocji towarzyszących pionierskim dokonaniom. Na kartach książki „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina” autorki opisują historię pioniera polskiej kinematografii, Aleksandra Hertza, i założoną przez niego wytwórnię filmową Sfinks.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe