banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Przemowy niezapomniane” w opracowaniu Shauna Ushera [ZAKOŃCZONY]

12 grudnia 2019


Wspólnie z Wydawnictwem SQN przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pięknie wydane egzemplarze książki „Przemowy niezapomniane” w opracowaniu Shauna Ushera.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zbioru przemów, zarówno tych wygłoszonych, które zmieniły bieg historii, jak i niewygłoszonych bądź zapomnianych, które jednak warte są upamiętnienia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ilu pochodzących z Polski laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury wygłosiło swoje przemówienia noblowskie? Podaj ich imiona i nazwiska. 

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Swoje przemówienia noblowskie wygłosiło pięciu pochodzących z Polski laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Byli to: Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk oraz Isaac Bashevis Singer. (Niektórzy podawali Władysława Reymonta, który ze względów zdrowotnych do Sztokholmu nie pojechał i nie wygłosił swojej mowy. Byli też tacy, którzy zapomnieli, że Isaac Bashevis Singer ? choć pisał w jidysz ? również pochodził z Polski.)

Egzemplarze książki „Przemowy niezapomniane” otrzymują:

Justyna Flakiewicz,
Grzegorz Nawrocki,
Angelina Gąkowska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Przemowy niezapomniane”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 19 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych, wzruszających przemów ? tych sprzed kilku wieków i tych współczesnych. Przemów wygłoszonych i niewygłoszonych. Pełnych siły i determinacji, ale także bólu, rozpaczy i niezgody.

~ przemowa Nicka Cave?a w Royal Festival Hall o pisaniu piosenki miłosnej,
~ przemowa Malali Yousafzai do Zgromadzenia Młodzieży w siedzibie ONZ, zawierająca słowa: ?Umarły słabość, strach i beznadzieja. Narodziły się siła, moc i odwaga?,
~ homilia świętego Jana Pawła II w czasie pierwszej podróży apostolskiej do Polski w 1979 roku,
~ przemowa Ryana White?a, chłopca chorego na AIDS, dyskryminowanego i odrzuconego przez kolegów, koleżanki, nauczycieli i mieszkańców swojego miasteczka,
~ przemowa rannego Theodore?a Roosevelta chwilę po postrzale,
~ wystąpienie Tildy Swinton na gali z okazji wystawy poświęconej Davidowi Bowiemu,
~ przemowa Jerzego Owsiaka po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza,
~ mało znane przemówienie Alberta Einsteina na nowojorskiej wystawie w 1940 roku, chwalącego ideę Muru Sławy?

?a oprócz tego mowy królowej Elżbiety I, Sokratesa, Pabla Picassa, Meghan Markle, Virginii Woolf, Victora Hugo, Richarda Nixona i wielu, wielu innych wspaniałych ludzi: pisarzy, poetów, polityków, działaczy, muzyków i naukowców.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe