Wygraj egzemplarze książki „Pokrewne dusze” Virginii Woolf [ZAKOŃCZONY]

22 czerwca 2022

We współpracy z Wydawnictwem MG organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Pokrewne dusze” Virginii Woolf.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze publikacji, w której zamieszczono obszerny wybór listów autorki „Do latarni morskiej” pochodzących z całego jej życia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kto był adresatem pożegnalnego listu, który Virginia Woolf napisała w dniu samobójczej śmierci? (2) Czy oprócz „Pokrewnych dusz” ukazał się w Polsce jeszcze jakiś inny wybór listów Virginii Woolf?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Adresatem pożegnalnego listu, który Virginia Woolf napisała w dniu samobójczej śmierci, był mąż pisarki Leonard Woolf. (2) Oprócz „Pokrewnych dusz” ukazał się w Polsce jeszcze inny wybór listów Virginii Woolf pt. „Morświn w różowym oknie. Listy Virginii Woolf do Vity Sackville-West”.

Egzemplarze książki „Pokrewne dusze” Virginii Woolf otrzymują:

Józef Stalec,
Edyta Misiewicz-Hulewska,
Dariusz Wesołowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Virginia Woolf – Pokrewne dusze”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 3 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis wydawcy: W dorobku pisarskim Virginii Woolf listy stanowią szczególną pozycję. Podobnie jak dziennik, pisała je przez całe życie, często po kilka dziennie. Do najbliższych, rodziny, przyjaciół, znajomych, ale również do wydawców czy instytucji. Zachowało się ich ponad cztery tysiące, zarówno w zbiorach publicznych w Anglii i w Stanach Zjednoczonych, jak u osób prywatnych.

„Pokrewne dusze” stanowią ich wybór: otwiera go dziecinny list do ojca, pisany drukowanymi literami przez sześcioletnią dziewczynkę. Zamyka ostatni, pożegnalny list. Pomiędzy nimi możemy prześledzić całe życie Virginii Woolf, od dzieciństwa, przez lata panieńskie, pierwsze próby pisarskie, małżeństwo, załamanie, pierwszą wojnę, po sukcesy zawodowe i wydawnicze. Możemy przyjrzeć się jej z bliska, chyba nawet lepiej niż w Dzienniku, bo tu spotykamy ją w rozmowie z innymi i widzimy wiele stron jej osobowości, inaczej bowiem pisała do siostry, inaczej do przyjaciółki z młodości, a jeszcze inaczej do osób, które dopiero poznawała, czy których wręcz nie znała. Może bardziej niż inne teksty, listy pozwalają odpowiedzieć na pytanie – jaka była Virginia?

fot. National Portrait Gallery

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe