banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Please kill me. Punkowa historia punka” [ZAKOŃCZONY]

27 marca 2018


Z okazji premiery książki „Please kill me. Punkowa historia punka” Legsa McNeila i Gillian McCain wspólnie z wydawnictwem Czarne postanowiliśmy przygotować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze kultowej książki opisującej narodziny i upadek jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kto powszechnie uchodzi za pierwszego punka
PRL-u? Podaj jego imię i nazwisko oraz pseudonim artystyczny. Dla ułatwienia dodajmy, że osoba ta jest również twórcą pierwszego polskiego zespołu z „punkiem” w nazwie.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Lesław (Leszek) „Cyril” Danicki, pseudonim Walek Dzedzej.

Egzemplarze książki „Please kill me. Punkowa historia punka” otrzymują:

Anna Stelmarczyk-Matraj
Piotr Noskowiak
Grzegorz Kaczmarzyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Please kill me. Punkowa historia punka”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 9 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Legs McNeil, Gillian McCain „Please kill me. Punkowa historia punka”

Opis: Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku przez społeczeństwo Stanów Zjednoczonych przeszło tornado zmian. Zamieszki w Detroit, wojna w Wietnamie, hasła „make love not war” czy „flower power” podczas hipisowskich wieców, panoszące się rasizm, homofobia i szowinizm. Odpowiedź Nowego Jorku na wszystko, co działo się w tych latach, mogła być tylko jedna ? awangardowa, wulgarna, pozbawiona zasad i zdrowego rozsądku. Punk. Jedna z najważniejszych subkultur w historii, która wywarła ogromny wpływ na modę, kulturę i sztukę, choć paradoksalnie u jej podstaw leżała jedynie kontestacja rzeczywistości bez politycznego zaangażowania.

Kultowa książka Legsa McNeila (założyciela pisma „Punk”) oraz Gillian McCain to pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych, przedstawiony w absolutnie nowatorskiej formie. Wypowiedzi najważniejszych postaci nowojorskiej sceny ? od Andy?ego Warhola i protopunkowych MC5, The Stooges czy Velvet Underground, przez awangardowy teatr queerowy, bywalców CBGB, Patti Smith, Richarda Hella i New York Dolls, aż po schyłkowy okres lat 70., świadków słynnej historii Sida i Nancy czy odchodzących ze sceny ojców założycieli, bez cenzury wprowadzają nas w pełne seksu, narkotyków i rock?n?rolla sale zadymionych klubów i ciasnych nowojorskich mieszkań.

„Please kill me. Punkowa historia punka” stanowi najpełniejszy zapis historii narodzin i upadku jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. To również doskonała podróż do narkotycznego Nowego Jorku lat 60. i 70., gdzie poezja mieszała się z papierosowym dymem, a gitarowe sprzężenia wibrowały w zagubionych duszach „pustej generacji”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe