Wygraj egzemplarze książki „Mexican Gothic” Silvii Moreno-Garcii [ZAKOŃCZONY]

29 grudnia 2021

Wspólnie z Wydawnictwem Mova organizujemy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze powieści „Mexican Gothic” autorstwa Silvii Moreno-Garcii.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze hipnotyzującej i niepokojącej powieści grozy, która przesiąknięta jest ponurym klimatem starego dworu i trzymającą w napięciu fabułą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Silvia Moreno-Garcia pochodzi z Meksyku. Czy Wydawnictwo Mova opublikowało książki jeszcze jakichś innych autorów z Ameryki Łacińskiej? Podaj ich imiona i nazwiska oraz tytuły tych dzieł. (2) „Mexican Gothic” nawiązuje do literatury gotyckiej, tyle że akcja dzieje się w Meksyku w latach 50. XX wieku. Czy znasz jakieś inne współczesne powieści odwołujące się do literatury gotyckiej? Wymień przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście takie tytuły oraz nazwiska, jak „Suka” Pilar Quintany, „Czas huraganów” Fernandy Melchor, „Wyborny trup” Agustiny Bazterriki czy „Ziemiożerczyni” Dolores Reyes. W odpowiedzi na pytanie (2) wymienialiście m.in. takie książki, jak „Była sobie rzeka” oraz „Trzynasta opowieść” Diane Setterfield, „Rebeka” Daphne du Maurier, „Pod kluczem” Ruth Ware, „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” Shirley Jackson, „Ktoś we mnie” Sarah Waters, „Wąż z Essex” Sarah Perry czy „Dom z liści” Marka Z. Danielewskiego.

Egzemplarze powieści „Mexican Gothic” Silvii Moreno-Garcii otrzymują:

Dorota Klobuk,
Jakub Salwa,
Dorota Szczurek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mexican Gothic”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 8 stycznia 2022 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Rezydencja na odludziu. Złowrogi charyzmatyczny arystokrata i odważna gwiazdka socjety, która aż pali się do odkrywania niebezpiecznych sekretów…

Otrzymawszy gorączkowy list od kuzynki, świeżo upieczonej mężatki, która błaga o ratunek przed tajemniczym fatum, Noemí Taboada wyrusza do Wysokiego Dworu, odludnego domostwa na meksykańskiej prowincji. Nie ma pojęcia, czego może się tam spodziewać – o samej okolicy wie niewiele, a mąż kuzynki, przystojny Anglik, jest dla niej kimś zupełnie obcym.

Noemí nie wydaje się najlepszą kandydatką na wybawczynię. Jest olśniewającą debiutantką, a jej szykowne stroje i doskonałe czerwone szminki lepiej pasowałyby do koktajlowych przyjęć niż do amatorskiego śledztwa. Ale jest też twarda i bystra, ma niezłomny charakter, a przy tym nie boi się ani nowego męża kuzynki, demonicznego i urzekającego zarazem, ani jego ojca, wiekowego patriarchy rodu, wyraźnie zafascynowanego Noemí, ani nawet samego domu, który zaczyna dręczyć ją w snach wizjami pełnymi krwi i śmierci.

Jej jedynym sprzymierzeńcem w tym niegościnnym domostwie jest najmłodszy syn w rodzinie. Nieśmiały i łagodny, zdaje się być po stronie Noemí, lecz kto wie, czy nie skrywa mrocznych tajemnic dotyczących rodzinnej przeszłości? A za murami Wysokiego Dworu czai się niejeden sekret. Dawne bogactwo i górnicze imperium chroniły dotąd Doyle’ów od wścibskich spojrzeń, ale gdy Noemí zaczyna kopać głębiej, natrafia na obfite pokłady przemocy i szaleństwa.

Zafascynowana tym przerażającym, a jednak pociągającym światem Wysokiego Dworu, być może odkryje wkrótce, że opuszczenie tego enigmatycznego miejsca staje się coraz bardziej niemożliwe.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe