banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Ludzkie potwory” Nikki Meredith [ZAKOŃCZONY]

13 sierpnia 2019


Z okazji premiery książki „Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła” autorstwa Nikki Meredith, która ukazała się w serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarnego, postanowiliśmy zorganizować konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki opowiadającej o spotkaniach autorki ? dziennikarki, licencjonowanej pracowniczki socjalnej i kuratorki sądowej ? z odsiadującymi w więzieniu dożywocie członkiniami sekty Charlesa Mansona, które brały udział w dokonaniu przerażającej zbrodni na Sharon Tate i jej gościach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Pod jakim adresem znajdował się dom, w którym doszło do zabójstwa Sharon Tate i jej gości? (2) Kto jako ostatni wynajmował wspomniany dom, zanim budynek został zburzony?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) 10050 Cielo Drive, (2) ostatnim rezydentem był Trent Reznor (lider zespołu Nine Inch Nails).

Egzemplarze książki „Ludzkie potwory” otrzymają:

Aneta Jadowska,
Radosław Seracki,
Michał Grzegorzak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Nikki Meredith ? Ludzkie potwory”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie „rodziny” Charlesa Mansona na jego rozkaz dokonali przerażającej zbrodni: zamordowali będącą w zaawansowanej ciąży żonę Romana Polańskiego Sharon Tate i kilkoro jej gości. Wśród oprawców były Leslie Van Houten i Patricia Krenwinkel. Podczas procesu prokurator nazwał je „ludzkimi potworami”, ale ci, którzy znali je wcześniej, nie mogli uwierzyć, by były zdolne do tak brutalnych czynów.

Dziennikarka Nikki Meredith przez dwadzieścia lat odwiedzała „kobiety Mansona” w więzieniu, próbując zrozumieć, co zmieniło normalne na pozór dziewczyny w morderczynie i jak można żyć dalej po popełnieniu tak potwornej zbrodni. Jej książka to mroczna podróż w samo serce zła.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe