banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Listy niezapomniane. Tom II”! [ZAKOŃCZONY]

6 czerwca 2016

listy-niezapomniane-2-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Sine Qua Non przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze drugiego tomu zbioru „Listów niezapomnianych” pod redakcją Shauna Ushera.

Do wygrania są trzy egzemplarze książki zbierającej najciekawszą korespondencję w historii ludzkości wybraną przez twórcę bloga „Letters Of Note”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Kiedy wprowadzono do obiegu pierwszy znaczek pocztowy na świecie i kogo przedstawiał?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Listy niezapomniane”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 20 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Pierwszy znaczek pocztowy został wprowadzony do biegu w maju 1840 roku i przedstawiał młodą brytyjską królową Wiktorię”.

Egzemplarze książki „Listy niezapomniane tom 2” otrzymują:

Barbara Truchel,
Tomasz Szymanowski,
Maciej Parzych.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

listy-niezapomiane-2-zapowiedz

„Listy niezapomniane. Tom II” pod red. Shauna Ushera

Opis: Korespondencja godna szerszego grona odbiorców. Drugi tom „Listów niezapomnianych” to kolejny bogaty i inspirujący zbiór korespondencji, który przypomina nam, jak wiele z tego, co ważne w naszym życiu, uwieczniamy w listach.

Odkryj:
~ pożegnalną notatkę Richarda Burtona skierowaną do Elizabeth Taylor,
~ przejmujący list matki do nienarodzonej córki,
~ list Toma Clancy?ego, którego Ronald Reagan nazwał ?opowiadaczem w moim stylu?, tym samym kładąc podwaliny pod fenomenalną karierę pisarza,
~ odpowiedź Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Ameryki,
~ list Karola Wojtyły do kuzynki Lusi wysłany zaraz po wyborze na papieża,
~ niezwykłą korespondencję między Grzegorzem Turnauem a Piotrem Skrzyneckim,
~ list Marge Simpson do pierwszej damy Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie to ?najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziała?,
~ odpowiedź Albusa Dumbledore?a na podanie o pracę na stanowisku profesora Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie?

„Listy niezapomniane. Tom II” to wiele wzruszających, tragicznych, zabawnych i ponadczasowych historii zapisanych na zaskakująco trwałym tworzywie ? papierze.

Wyboru listów dokonał Shaun Usher, pisarz i twórca popularnego bloga „Letters of Note”. Jego decyzja, aby poświęcić się opiece nad korespondencją, jest interesująca szczególnie dlatego, że sam regularnie wysłuchuje pretensji przyjaciół, rozdrażnionych jego niezdolnością do odpowiadania na telefony, e-maile i, nieco rzadziej? listy. Mieszka w Manchesterze z żoną Kariną i dwoma synami.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe