banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Księżyc zaszedł, W niepewnym boju” Johna Steinbecka [ZAKOŃCZONY]

1 listopada 2014

Steinbeck_Ksiezyc_konkurs
Z okazji pierwszego polskiego wydania powieści Johna Steinbecka „W niepewnym boju” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Prószyński i S-ka, przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki poszerzonej o wznowienie znanego już polskim czytelnikom dzieła „Księżyc zaszedł”.

Pięć egzemplarzy książki zawierającej dwie znakomite powieści jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Tytuł powieści „W niepewnym boju” Steinbeck zapożyczył z „Raju Utraconego”. Jednakże w swej twórczości kilkukrotnie odwoływał się do słynnego poematu Johna Miltona. Podaj tytuł przynajmniej jednej innej książki autora, w której znajdziemy inspiracje „Rajem utraconym”.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „W niepewnym boju Steinbecka”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 15 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź powinna zawierać przynajmniej jeden z następujących tytułów: „Myszy i ludzie”, „Na wschód od Edenu”, „Pastwiska niebieskie”, ale można też było uwzględnić „Grona gniewu”.

Egzemplarze książki „Księżyc zaszedł, W niepewnym boju” otrzymują:

Damian Karaszewski,
Joanna Bernatowicz,
Jacek Cichocki,
Kamila Mikołajczak,
Cezary Jaworski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

w-niepewnym-bojuJohn Steinbeck „Księżyc zaszedł, W niepewnym boju”

Opis: Tłem dla powieści ?W niepewnym boju?, która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest strajk wędrownych pracowników sezonowych w kalifornijskich sadach. Buntują się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom, a ich eskalująca złość wkrótce wymyka się spod kontroli i przeistacza w niebezpieczny fanatyzm. To wartka i wnikliwa powieść o niepokojach społecznych, a jednocześnie historia młodego człowieka, Jima Nolana, który poszukując celu w życiu, odnajduje powołanie w roli przywódcy robotników. Motyw buntu łączy ?W niepewnym boju? z innym dziełem Steinbecka. Akcja krótkiej powieści ?Księżyc zaszedł? rozgrywa się w czasie II wojny światowej, kiedy front dociera do jednego z górniczych miasteczek. Okupantom szybko udaje się zająć miasto, obawiają się oni jednak strajku górników, więc, by zachować spokój, nie zmieniają panującej w nim władzy, lecz całkowicie ją sobie podporządkowują. Wbrew oczekiwaniom najeźdźców, mieszkańcy stawiają opór, odmawiają pracy, wybucha bunt.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment „W niepewnym boju” Johna Steinbecka.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe