banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej” [ZAKOŃCZONY]

7 maja 2015

kolezanka-Osiecka-konkurs
Wspólnie z Domem Wydawniczym PWN przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej” w opracowaniu Karoliny Felberg-Sendeckiej.

Trzy egzemplarze książki wspomnieniowej o cenionej polskiej poetce i autorce niezliczonych tekstów piosenek rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Którego polskiego pisarza maszyna do pisania stała u Osieckiej na biurku aż do końca jej życia?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 21 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: maszyna należała do Marka Hłaski.

Egzemplarze książki „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej” otrzymują:

Justyna Patoń,
Jarosław Kawecki,
Barbara Cimoch.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

kolezanka-OsieckaKarolina Felberg-Sendecka „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej”

Opis: Mimo wielu publikacji o Agnieszce Osieckiej jej historia wciąż domaga się opowiedzenia. Prezentowany tom ma inny niż dotychczasowe książki jej poświęcone, wspomnieniowy charakter. Na książkę składają się wcześniej publikowane wspomnienia o poetce, takie jak fragmenty autobiografii Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”, fragment przedmowy do książki „Listy na wyczerpanym papierze” Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, a także teksty nigdy wcześniej nie publikowane, napisane specjalnie na potrzeby tej książki. O poetce opowiadają między innymi: Krystyna Sienkiewicz, Stanisław Soyka, Katarzyna Ważyk, Agata Passent, Stan Borys, Ewa Błaszczyk i inni, bliscy Osieckiej ludzie. Książkę dopełniają wiersze dedykowane artystce lub inspirowane jej osobą oraz fragmenty wywiadów prasowych z Osiecką. Dla każdego ze wspominających była inna, jedyna i wyjątkowa. Również książka, która ukaże się w 18. rocznicę śmierci poetki , jest inna, odważna, a niekiedy nawet wstrząsająca.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki „Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej”.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe