Wygraj egzemplarze książki „Harry Potter. Podróż przez historię magii” [ZAKOŃCZONY]

20 marca 2018


Z okazji polskiej premiery książki „Harry Potter. Podróż przez historię magii” wspólnie z wydawnictwem Media Rodzina przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze bogato ilustrowanej książki, towarzyszącej wystawie Biblioteki Brytyjskiej, którą zorganizowano z okazji 20. rocznicy wydania pierwszego tomu przygód Harry?ego Pottera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się eliksir występujący w książkach o Harrym Potterze, który przynosił szczęście osobie zażywającej tę substancję? (2) Postać jakiego zwierzęcia przybierał Syriusz Black?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Felix Felicis, (2) dużego, czarnego psa.

Egzemplarze książki „Harry Potter. Podróż przez historię magii” otrzymują:

Magdalena Kurrek
Julia Pabiszczak
Wojciech Sobański.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Harry Potter. Podróż przez historię magii”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 3 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

„Harry Potter. Podróż przez historię magii”

Opis: Nieocenione źródło rzetelnej wiedzy i cenny skarb dla każdego fana Harry?ego Pottera! Z okazji 20. rocznicy wydania „Harry?ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” zapraszamy do udziału w fascynującej podróży przez tysiące lat historii magii. Z tej wspaniałej książki dowiecie się nowych ciekawych rzeczy o wykładanych w Hogwarcie przedmiotach, takich jak opieka nad magicznymi stworzeniami, zielarstwo, obrona przed czarną magią, astronomia czy wróżbiarstwo.

Przyjrzycie się wzbudzającym zachwyt eksponatom z archiwów British Library, niepublikowanym dotąd szkicom i odręcznym zapiskom J.K. Rowling, a także niesamowitym ilustracjom Jima Kaya.

Poznajcie prawdę o pochodzeniu Kamienia Filozoficznego, olbrzymich smoków i dokuczliwych trolli, przyrządźcie własny eliksir, dowiedzcie się wszystkiego o prawdziwych różdżkach i o tym, jak sprowokować mandragorę do wrzasku. Pochylcie się nad niezwykłym szkicownikiem Leonarda da Vinci i odkryjcie najstarszy atlas nocnego nieba.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe