Wygraj egzemplarze książki „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” Shermana Alexie’ego [ZAKOŃCZONY]

5 sierpnia 2016

absolutnie_prawdziwy_konkurs
Z okazji polskiej premiery głośnej powieści Shermana Alexie’ego „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Zysk i S-ka, przygotowaliśmy konkurs.

Do wygrania są trzy egzemplarze powieści, która od blisko dekady znajduje się w czołówce najczęściej zakazywanych książek w amerykańskich bibliotekach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Co oznacza nazwa plemienia Spokane, z którego pochodzi główny bohater książki, Arnold Spirit?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sherman Alexie – Absolutnie prawdziwy pamiętnik”.
Zakończenie konkursu w piątek, 19 sierpnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź brzmi: „Powszechnie Spokane tłumaczy się  jako 'dzieci słońca’ lub 'ludzie słońca’, choć sami przedstawiciele plemienia uważają, że słowo pochodzi od 'okrągłogłowych'”. Wystarczyło podać jedną z odpowiedzi.

Egzemplarze powieści „Absolutnie prawdziwy pamiętnik” otrzymują:

Jakub Grzelak,
Renata Mieloszyk,
Nadiia Worłowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

absolutnie_prawdziwy_pamietnikSherman Alexie „Absolutnie prawdziwy pamiętnik”

Opis: Błyskotliwa opowieść o dojrzewaniu i sile przyjaźni, która zręcznie przeplata zabawne treści z odrobiną zadumy nad ludzkim losem. Nastoletni Arnold Spirit wiedzie nudne życie w zabiedzonym rezerwacie Indian Spokane, rysując karykatury, dowcipne historyjki komiksowe i wspólnie ze swoim rówieśnikiem, przyjacielem o imieniu Rowdy, komentuje prześmiewczo codzienne sprawy. Kiedy jeden z nauczycieli namawia Arnolda, aby koniecznie zaczął dążyć do lepszej przyszłości i uciekł od otaczającej go beznadziei, Arnold przenosi sie? do szkoły w mieście i natychmiast staje sie? wyrzutkiem we własnej społeczności oraz dziwadłem ws?ro?d nowych znajomych. Arnold przeżywa typowe rozterki nastolatka, czasami odnosi triumfy, kiedy indziej zaś ponosi porażki, a jego pamiętnik staje się uniwersalną kroniką dorastania chłopca, kto?ry próbuje przeciwstawić się losowi. Jedna z najlepszych powieści młodzieżowych XXI wieku wg „Time’a”, „Glamour”, Amazon, Buzzfeed, NPR, użytkowników portalu Goodreads i wielu innych.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe