Wygraj egzemplarze kryminału retro „Siła wyższa” Joanny Szwechłowicz [ZAKOŃCZONY]

12 lipca 2016

sila-wyzsza-konkurs
Wraz z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszego kryminału retro Joanny Szwechłowicz zatytułowanego „Siła wyższa”.

Do wygrania są cztery egzemplarze powieści, której akcja rozgrywa się w przedwojennym polskim kurorcie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy rozwiązać poniższe zadanie.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Bohaterowie książki Joanny Szwechłowicz – benedyktyni Aleksander Herbst i Florian Myszkowski – nie są pierwszymi detektywami w sutannach, jacy pojawili się na kartach literatury kryminalnej. Wymień przynajmniej pięciu innych duchownych, którzy rozwiązywali zagadki kryminalne, oraz podaj tytuły książek, w których wystąpili.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Joanny Szwechłowicz – Siła wyższa”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 26 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Wśród prawidłowych odpowiedzi padały: Wilhelm z Baskerville („Imię róży”), ojciec Matteo („Czarna mewa”), ojciec Brown (m.in. „Przygody księdza Browna”, „Niewinność ojca Browna”), proboszcz Sidney Chambers („Cień śmierci”), brat Cadfael („Kroniki braciszka Cadfaela”), pastor Leonard Clement („Morderstwo na plebanii”), dominikanin dr Marek Gliński „Officium Secretum. Pies Pański”, inkwizytor Jerome („Piąty Anioł”), ksiądz Lorenzo Quart „Ostatnia bitwa Templariusza”, siostra Pelagia („Pelagia i czarny mnich”, „Pelagia i biały buldog”), były zakonnik Józef Maria Dyduch („Bezpański pies”).

Egzemplarze powieści „Siła wyższa” otrzymują:

Renata Kraszewska,
Izabela Florek,
Anna Strzeszewska,
Paweł Sieńkowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

sila-wyzszaJoanna Szwechłowicz „Siła wyższa”

Opis: Marzec 1939 roku. Poznański proboszcz, ksiądz Wojciech Kalinowski, znika w tajemniczych okolicznościach. Aby uniknąć skandalu, zamiast policji śledztwo mają poprowadzić benedyktyni ? ojciec Aleksander Herbst, dyskretny i obdarzony umiejętnością rozwiązywania zagadek, oraz ojciec Florian Myszkowski, przekonany, że ważniejsze od odkrycia prawdy jest „dobro Kościoła”. Ślady prowadzą ich do Krynicy, do pensjonatu panien Malickich, które nie tracą nadziei na zamążpójście i każdego gościa płci męskiej oceniają z tej perspektywy. Zakonnicy w średnim wieku, którzy dla dobra śledztwa wchodzą w role urzędników państwowych, nie stanowią dla nich wyjątku. W pensjonacie bracia spotykają rozmaite indywidua. Jest wśród nich sam ksiądz Wojciech, który przyjechał tu targany wyrzutami sumienia po śmierci swojego wikariusza, bratanka sióstr Malickich. Zanim jednak sprawę uda się wyjaśnić, benedyktyni stają w obliczu kolejnej zagadki ? tym razem z morderstwem w tle…

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki „Siła wyższa”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe