Wygraj egzemplarze kryminału „Błękit błyskawicy” Ann Cleeves [ZAKOŃCZONY]

11 września 2019


Wspólnie z wydawnictwem Czwarta Strona organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Błękit błyskawicy”, czyli czwartego tomu kryminalnej „Serii Szetlandzkiej” Ann Cleeves.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze mrocznej powieści detektywistycznej, której akcja rozgrywa się na odciętej od świata wyspie Fair Isle położonej w archipelagu Szetlandów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kto i kiedy założył słynne obserwatorium ptaków na Fair Isle? Podaj imię i nazwisko tej osoby oraz rok założenia. (2) Ile lat miała Ann Cleeves, kiedy po raz pierwszy przybyła na Fair Isle?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) słynne obserwatorium ptaków na Fair Isle założył George Waterston w 1948 roku, (2) Ann Cleeves miała 19 lat, gdy po raz pierwszy przyleciała na Fair Isle.

Egzemplarze książki „Błękit błyskawicy” otrzymują:

Anna Fochtman,
Dominika Jastrzębska,
Katarzyna Pająk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ann Cleeves ? Błękit błyskawicy”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 23 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W słynnym obserwatorium ptaków na Fair Isle zostaje odnalezione ciało kobiety. Już na pierwszy rzut oka jej śmierć wydaje się bardzo podejrzana ? morderca postarał się bowiem o teatralną oprawę swojej zbrodni, wplatając we włosy ofiary ptasie pióra.

Inspektor Jimmy Perez pojawia się na Fair Isle z zupełnie innego powodu, jednak w obliczu niedawnych wypadków musi odłożyć sprawy prywatne na później. Prowadzi śledztwo w pojedynkę, a do tego musi działać szybko.

Miejscowi na wieść o szokującym morderstwie reagują strachem. Co gorsza z powodu jesiennych sztormów wyspa jest zupełnie odcięta od reszty świata. Uwięziona społeczność musi czekać na rozwój wypadków ze świadomością, że wśród niej skrywa się bezwzględny zabójca, który tylko czeka, by uderzyć ponownie.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe