banner ad

Wygraj egzemplarze komiksu „Wilk” Jeana-Marca Rochette?a [ZAKOŃCZONY]

25 marca 2020


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksu „Wilk” autorstwa Jeana-Marca Rochette’a.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze komiksu, który jest fascynującą i ekologiczną przypowieścią, kwestionującą miejsce człowieka w królestwie zwierząt. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy oprócz „Wilka” Jeana-Marca Rochette’a Wydawnictwo Marginesy opublikowało jeszcze jakąś inną publikację poświęconą wilkom? Jeśli tak, to podaj jej tytuł i autora. (2) W którym kraju na świecie żyje najwięcej wilków?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Tak, jest to „Wilk zwany Romeo” Nicka Jansa, (2) w Kanadzie.

Egzemplarze komiksu „Wilk” Jeana-Marca Rochette?a otrzymują:

Hubert Heller,
Maja Faliszek,
Piotr Lenkiewicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwijać się będzie sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jean-Marc Rochette ? Wilk”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 7 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkurs”.

Opis: W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika. Nie wyobrażają sobie koegzystencji, aż do momentu, gdy jedno wydarzenie zmusi człowieka i zwierzę do współpracy.

Jean-Marc Rochette, klasyk francuskiego komiksu, daje w „Wilku” świadectwo fascynacji naturą i górami ? ich pięknem, surowością, obojętnością wobec cierpienia. Próbuje także znaleźć rozwiązanie odwiecznego konfliktu pomiędzy człowiekiem, który chce ocalić życie swoich zwierząt, a zagrożonym gatunkiem, który próbuje przetrwać.

„Wilk” to jedna z najgłośniejszych komiksowych premier roku 2019 we Francji. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i czytelników. Znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angoul?me, najważniejszej komiksowej imprezy w Europie, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody za najlepszy komiks roku przyznawanej przez sieć FNAC.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe