banner ad

Wygraj egzemplarze komiksu „Kroniki jerozolimskie”! [ZAKOŃCZONY]

29 sierpnia 2016

kroniki-jerozolimskie-konkurs
Z okazji wznowienia „Kronik jerozolimskim” kanadyjskiego autora Guya Delisle’a, we współpracy z wydawnictwem Kultura Gniewu przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tego znakomitego komiksu.

Do wygrania są trzy egzemplarze nagradzanego komiksu opisującego doświadczenia z pobytu autora wraz z rodziną w Jerozolimie i okolicach Świętego Miasta. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe są proste i brzmią:

(1) Jakie miasta i państwa przedstawił już na kartach swoich „podróżniczych” komiksów Guy Delisle?
(2) Z jakiego powodu autor komiksu spędził półtora roku w Jerozolimie?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Guy Delisle – Kroniki jerozolimskie”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 12 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pjongjang (Korea Północna), Birma, Shenzhen (Chiny). Można też było wymienić Indie. (2) Żona autora pracuje w organizacji humanitarnej Lekarze bez granic i wyjechała na roczną misję do Strefy Gazy.

Egzemplarze komiksu „Kroniki jerozolimskie” otrzymują:

Julia Chimiak,
Paweł Rafałowicz,
Bartosz Wieczorek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

kroniki-jerozolimskie-konkurs2

Guy Delisle „Kroniki jerozolimskie”

Opis: Komiks opowiada o czasie jaki Guy Delisle spędził z rodziną w Jerozolimie i okolicach Świętego Miasta. Z właściwą sobie spostrzegawczością, poczuciem humoru i dystansem opisuje on spotkania z Żydami, Palestyńczykami, pracownikami organizacji humanitarnych z całego świata; przechodzenie przez punkty kontrolne pilnowane przez izraelską armię, wycieczki wzdłuż słynnego muru bezpieczeństwa, czy zwiedzanie miejsc najważniejszych dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Ale w „Kronikach jerozolimskich” znajdziemy też opis codziennego życia w tym jednym z najdziwniejszych miejsc na Ziemi ? problemy z przedszkolem dla dzieci, ulicznymi korkami, pracą. Ten pełen niuansów i szczegółów niedostępnych zwykłym turystom zapis półtorarocznego pobytu Delisle’a w Jerozolimie uważa się za najlepszy komiks w karierze twórcy „Pjongjangu”. Czego dowodem choćby nagroda za najlepszy album roku przyznana na festiwalu komiksu w Angoul?me.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe