banner ad

Wygraj egzemplarze komiksu „Czarne nenufary” od Wydawnictwa Marginesy [ZAKOŃCZONY]

26 lipca 2020

We współpracy z Wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze komiksu kryminalnego „Czarne nenufary” Freda Duvala i Didiera Cassegraina.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze graficznej adaptacji powieści Michela Bussiego, która w 2011 stała się sensacją we Francji, wspięła się na szczyty list bestsellerów i otrzymała kilkanaście nagród dla najlepszego kryminału roku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku Claude Monet przeprowadził się do miejscowości Giverny, gdzie rozgrywa się akcja komiksu? (2) Ile komiksowych adaptacji literatury opublikowało do tej pory Wydawnictwo Marginesy? Podaj też tytuły tych publikacji.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Claude Monet przeprowadził się do miejscowości Giverny, gdzie rozgrywa się akcja komiksu, w 1883 roku, (2) Wydawnictwo Marginesy do tej pory opublikowało trzy komiksowe adaptacje literatury: „Loteria”, „Złoty Berlin” i „Czarne nenufary” (niektórzy wymieniali również komiksy „Darwin. Jedyna taka podróż” oraz „Audubon. Na skrzydłach świata”, które – jak sami autorzy podają – są luźnymi adaptacjami zapisków z podróży obu naukowców; te odpowiedzi również uwzględniliśmy).

Egzemplarze komiksu „Czarne nenufary” Freda Duvala i Didiera Cassegraina otrzymują:

Piotr Fudała,
Sebastian Kucza,
Jolanta Sikorska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Czarne nenufary”.
Zakończenie konkursu w piątek, 7 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W Giverny, miasteczku, w którym Claude Monet spędził ostatnie lata życia, malując legendarne obrazy z nenufarami, zostaje odnalezione ciało. Nie ma wątpliwości, że doszło do morderstwa. Jest nawet podejrzany, ale sprawa okaże się bardziej skomplikowana niż początkowo sądził Laurenc Serenac, młody inspektor prowadzący śledztwo.

Kluczem do rozwikłania zagadki będą trzy kobiety: utalentowana malarsko dziewczynka, ponętna nauczycielka i staruszka, która zdaje się wiedzieć wszystko o miasteczku i jego mieszkańcach. A Giverny ma swoje mroczne sekrety?

„Czarne nenufary”, zachwycający w warstwie graficznej komiks Freda Duvala i Didiera Cassegraina, natychmiast po premierze podbił serca francuskich czytelników i listy bestsellerów. Jest w nim wszystko, co kochają miłośnicy kryminałów ? skomplikowana i zaskakująca kryminalna zagadka, erotyczne napięcie, a nawet atrakcyjna lekcja historii sztuki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe