Wygraj egzemplarze komiksu biograficznego „Orwell” [ZAKOŃCZONY]

7 maja 2020


Z okazji polskiej premiery komiksu biograficznego „Orwell” autorstwa Sébastiena Verdiera i Pierre’a Christina wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze komiksu opowiadającego o życiu wybitnego brytyjskiego pisarza, którego twórczość wciąż jest czytana i omawiana na całym świecie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Co stanowiło inspirację dla pseudonimu pisarza ? Orwell? (2) Kto był pierwszym książkowym wydawcą George’a Orwella?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: (1) pseudonim wziął się od rzeki Orwell we wschodniej Anglii, nad którą pisarz lubił wypoczywać. (2) Victor Gollancz.

Egzemplarze komiksu „Orwell” otrzymają:

Dorota Slawinska,
Tomasz Nowicki,
Marcin Rutkowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „komiks Orwell”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 19 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: George Orwell był pisarzem, który wyprzedził swój czas. Jedna z jego najbardziej uznanych powieści ? „Rok 1984″ ? powstała w 1949 roku. Opisana w niej wizja państwa kontrolowanego przez Wielkiego Brata niepokojąco przypomina dzisiejszy świat, w którym nieustannie jesteśmy obserwowani przez kamery monitoringu, a wszelkie możliwe urządzenia zbierają o nas informacje.

Prywatne życie pisarza było równie fascynujące, co jego powieści. Studiował w szacownej uczelni w Eton, zasilił szeregi policji w ówczesnej Birmie, walczył podczas hiszpańskiej wojny domowej, z pasją obnażał zbrodniczy stalinowski reżim, żył w slumsach Londynu… A wszystko to, by móc opisać swoje doświadczenia.

Biograficzny komiks Sébastiena Verdiera i legendarnego francuskiego scenarzysty Pierre’a Christina (współautora m.in. serii ?Valerian”) zabiera nas w te miejsca pokazując, jaki miały wpływ na twórczość autora „Folwarku zwierzęcego”, czy „W hołdzie Katalonii”. Gratką dla fanów komiksu będzie gościnny udział innych rysowników i artystów, takich sław, jak: Juanjo Guarnido, Enki Bilal, Manu Larcenet, Blutch czy Annie Goetzinger.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe