Wygraj egzemplarze „Jaśnie pana” Jaumego Cabré! [ZAKOŃCZONY]

13 sierpnia 2015

jasnie-pan-konkurs
Dla spragnionych dobrej lektury mamy nowy konkurs przygotowany wspólnie z wydawnictwem Marginesy. Do wygrania są egzemplarze najnowszej powieści Jaumego Cabré zatytułowanej „Jaśnie pan”.

Pięć egzemplarzy przełomowej powieści w karierze literackiej bestsellerowego katalońskiego pisarza rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaką dziedziną nauki pasjonuje się główny bohater książki, sędzia don Rafel Massó?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jaume Cabre Jaśnie pan”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Don Rafel Massó pasjonuje się astronomią.

Egzemplarze powieści „Jaśnie pan” otrzymają:

Robert Rutkowski,
Kinga Polakiewicz,
Marek Walczyk,
Iwona Łysik,
Barbara Stępniak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

jasnie-pan-duzaJaume Cabré „Jaśnie pan”

Opis: Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła zniesławienia! Jak szybko pełnia życia może stać się igraszką śmierci! Barcelona, koniec 1799 rok. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na młodziutkiego poetę, który spędził w jej pokoju namiętne chwile, ostatnie w jej życiu. Ciąg niefortunnych wydarzeń splecie ze sobą losy poety i romantyka z losami wszechwładnego sędziego Massó, prezesa Sądu Królewskiego w Barcelonie, człowieka ogarniętego obsesją władzy, a także, na nieszczęście dla siebie, urodą młodych kobiet. Jaume Cabré wiernie odtwarza klimat epoki i powołuje do życia wiele postaci, wplątanych w sieć namiętności i intryg, korupcji politycznej i walki o władzę.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe