Wygraj egzemplarze „Idź, postaw wartownika” Harper Lee! [ZAKOŃCZONY]

25 listopada 2015

idz-postaw-wartownika-konkurs
Z okazji premiery odnalezionej po latach powieści Harper Lee „Idź, postaw wartownika”, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Filia, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Sześć egzemplarzy książki opisującej dalsze losy Jean Louise, zwanej Skautem, i jej ojca, Atticusa, znanych milionom czytelników z nagrodzonego Pulitzerem dzieła „Zabić drozda”, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Na jakiej prawdziwej miejscowości wzorowane jest fikcyjne miasteczko Maycomb w Alabamie, gdzie mieszka ojciec Jean Louise, Atticus, i gdzie ona sama spędziła dzieciństwo?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Harper Lee – Idź, postaw wartownika”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 10 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Monroeville.

Egzemplarze powieści „”Idź, postaw wartownika” otrzymają:

Edyta Kosik,
Marzena Pańkowska,
Luiza Kaczmarczyk,
Marian Śmiech,
Agnieszka Chrzanowska,
Szymon Wandzel.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Idz_postaw_wartownika_okladki

Harper Lee „Idź, postaw wartownika”

Opis: Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu. Wspomnienia z dzieciństwa wracają wysoką falą, lecz teraźniejszość Maycomb wystawia na ciężką próbę wszystkie prawdy i wartości, w które Skaut niezłomnie wierzyła. Szkicując zupełnie nowy portret bohaterów „Zabić drozda”, powieść „Idź, postaw wartownika” jest zarazem znakomitym studium młodej kobiety wkraczającej w dorosłe życie w trudnych czasach – czasach bolesnych, ale i niezbędnych przemian, czasach rozliczenia z iluzjami przeszłości. To dziennik podróży, w której jedynym przewodnikiem jest sumienie człowieka. Powieść „Idź, postaw wartownika” powstała w połowie lat pięćdziesiątych. Wydana dopiero dziś, pozwala nam lepiej zrozumieć i docenić talent Harper Lee. Jest niezapomnianym świadectwem mądrości, człowieczeństwa, pasji, humoru i precyzji pisarki; głęboko poruszającym dziełem sztuki, z jednej strony barwnie opisującym czasy wielkich przemian, a z drugiej uświadamiającym czytelnikowi to, jak przemożny wpływ wywarły one na świat współczesny. „Idź, postaw wartownika” nie tylko potwierdza ponadczasową wartość klasycznej powieści „Zabić drozda”, ale też staje się jej nieodłącznym towarzyszem, nadając klasykowi amerykańskiej literatury nowe znaczenie, nowy kontekst i nową głębię.

Posłuchaj fragmentu książki „Idź, postaw wartownika”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe