Wygraj egzemplarze „Dziennika panny służącej” [ZAKOŃCZONY]

30 lipca 2015

dziennik-panny-sluzacej-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Dziennika panny służącej” Octave?a Mirbeau.

Pięć egzemplarzy skandalizującego dzieła sprzed wieku autorstwa francuskiego libertarianina rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień aktorki, które wcieliły się w rolę Celestyny, głównej bohaterki „Dziennika panny służącej”, w trzech dotychczasowych filmowych* adaptacjach książki.

*Chodzi o kinowe, pełnometrażowe adaptacje.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dziennik panny służącej”.
Zakończenie konkursu w środę, 12 sierpnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Paulette Goddard, Jeanne Moreau i Léa Seydoux.

Egzemplarze powieści „Dziennik panny służącej” otrzymają:

Zuzanna Pawlicka,
Dawid Jagieła,
Anna Lewicka,
Marta Szymańska,
Tomasz Sokołowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dziennik-panny-sluzacejOctave Mirbeau „Dziennik panny służącej”

Opis: Celestyna, służąca z Paryża, przyjeżdża na służbę na prowincję. Podczas pobytu u państwa Lanlaire?ów prowadzi dziennik, w którym pisze o tym, co jej się przytrafia i wspomina pracę w innych domach. Opisuje swoje romanse, dawnych kochanków, śmieszne i tragiczne historie, umizgi ekscentrycznych pracodawców. Pojawia się modny pisarz, obłudny mieszczuch, działacz dobroczynny, zubożały hrabia ożeniony z bogatą parweniuszką, stary fetyszysta czy zblazowany młodzieniec. Celestyna ma niezwykle ostre pióro i znakomity dar obserwacji. I nie zna litości w zdradzaniu tajemnic swoich chlebodawczyń oraz przywar swoich panów zafascynowanych jej urodą. U Lanlaire?ów Celestyna poznaje Józefa ? służącego, tyrana, stręczyciela i sadystę. Boi się go, ale jest także nim zafascynowana. Pewnego dnia w lesie zostaje znaleziona zgwałcona i zamordowana dziewczyna ? Klarcia. Celestyna domyśla się, kto to mógł zrobić? Tylko czy jej to będzie przeszkadzało?

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe