banner ad

Wygraj egzemplarze „Dygotu” Jakuba Małeckiego! [ZAKOŃCZONY]

14 października 2015

dygot-konkurs
Z okazji premiery najnowszej powieści Jakuba Małeckiego pt. „Dygot” wspólnie z wydawnictwem Sine Qua Non przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki.

Pięć egzemplarzy powieści przyrównywanej do dokonań Wiesława Myśliwskiego oraz Olgi Tokarczuk i polecanej przez takich pisarzy, jak Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch i Wit Szostak rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe nie powinno sprawić problemów czytelnikom naszej strony: Jakub Małecki oprócz pisania książek zajmuje się również działalnością translatorską. Jedna z tłumaczonych książek zainspirowała go do kontaktu z pisarzem Davidem Mitchellem, od którego otrzymał w podziękowaniu pocztówkę. Jaki jest tytuł owej książki? Dla ułatwienia dodamy, że ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jakub Małecki Dygot”.
Zakończenie konkursu w środę, 28 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Listy niezapomniane”.

Egzemplarze powieści „Dygot” otrzymują:

Grzegorz Czempiński,
Małgorzata Szymańska,
Agata Szaefer,
Konrad Zych,
Katarzyna Skorupa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dygotJakub Małecki „Dygot”

Opis: Naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji. Porywające obsesje, niszczące namiętności i groza przemijania. Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca ? chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury? Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu. Na losy Geldów i Łabendowiczów wpływają nie tylko kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, lecz przede wszystkim osobiste słabości i obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła ich jedyny syn Sebastian ? utracjusz i aferzysta, który postanawia wykorzystać możliwości, jakie daje Poznań, kipiąca życiem metropolia. Jakub Małecki snuje opowieść o przedwojennej polskiej wsi, wojnie, latach PRL-u i współczesności.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Dygot”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe