banner ad

Wygraj egzemplarze „Dawcy” Lois Lowry! [ZAKOŃCZONY]

30 sierpnia 2014

dawca-konkurs
Z okazji opublikowania powieści „Dawca” Lois Lowry, na podstawie której powstał film Phillipa Noyce’a „Dawca Pamięci”, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Galeria Książki, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze kultowej dystopii dla młodzieży, która sprzedała się na świecie w ponad 12 milionach sztuk, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Kogo chciał początkowo obsadzić w roli tytułowego „Dawcy” Jeff Bridges, aktor i współproducent filmu na podstawie powieści Lois Lowry? Podaj imię i nazwisko tej osoby.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Dawca”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 13 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Lloyd Bridges.

Egzemplarze powieści „Dawca” Lois Lowry otrzymują:

Maria Ryczywolska
Piotr Hamerski
Dariusz Kwiecień.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dawcaLois Lowry „Dawca”

Opis: W społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości? ani możliwości wyboru. Wszyscy są tacy sami. Z wyjątkiem Jonasza. Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Ale dla Jonasza wybrano coś specjalnego. Ma rozpocząć szkolenie u tajemniczego starca zwanego Dawcą Pamięci. Jonasz stopniowo uczy się, że moc tkwi w uczuciach. Ale kiedy jego własna siła zostaje wystawiona na próbę ? kiedy musi uratować kogoś, kogo kocha ? może nie być gotowy. Czy jest za wcześnie? Czy za późno?

Kliknij tutaj, żeby przeczytać początek „Dawcy” Lois Lowry.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe