banner ad

Wygraj egzemplarze „Cienia eunucha” Jaume Cabrégo! [ZAKOŃCZONY]

18 czerwca 2016

cien-eunucha-konkurs
Z okazji premiery najnowszej powieści katalońskiego pisarza Jaume Cabrégo zatytułowanej „Cień eunucha” wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze tej książki.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy powieści, którą sam pisarz uznaje za jedno ze swoich najbardziej udanych dzieł. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Na jakim znanym utworze muzycznym oparta jest struktura powieści „Cień eunucha”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jaume Cabré – Cień eunucha”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 2 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „na 'Koncercie skrzypcowym’ Albana Berga”.

Egzemplarze powieści „Cień eunucha” otrzymują:

Piotr Basiak,
Aneta Zarazowska,
Sebastian Stankowski,
Kamil Wołoszyn,
Marta Walusiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

cien-eunucha-na-miescie-7

Jaume Cabré „Cień eunucha”

Opis: Ta miła kolacja miała być dla Miquela szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko ? potrawy, obsługa, goście, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal ? sprzysięgło się, by wieczór stał się koszmarem. W modnej restauracji, do której został zaproszony, mieścił się niegdyś jego dom rodzinny. I choć Miquel stara się o tym nie myśleć, duchy przeszłości wychodzą ze wszystkich zakamarków.

Mężczyzna staje przed trybunałem pamięci. Mierzy się z dwustuletnią historią rodziny, skandalem w tle, swoimi czynami z czasów, gdy walczył w partyzantce miejskiej, i rozlicza powojenną Hiszpanię ? a także siebie ? z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionych miłości.

Tutaj, podobnie jak w „Wyznaję”, znaczącą rolę gra muzyka. Wokół niej kręci się życie bohaterów, ona nadaje ton zdaniom.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe