Wygraj egzemplarze biografii Astrid Lindgren! [ZAKOŃCZONY]

3 grudnia 2015

Astrid-Lindgren-konkurs
We współpracy z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze jedynej dostępnej na polskim rynku biografii Astrid Lindgren, którą napisała Margareta Strömstedt.

Pięć egzemplarzy książki opisującej życie jednej z najpopularniejszych autorek literatury dziecięcej, twórczyni takich niezapomnianych postaci, jak Pippi Pończoszanka, bracia Lwie Serce, Mio, Emil ze Smalandii, dzieci z Bullerbyn czy Karlsson z Dachu, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Kto wymyślił imię dla najsłynniejszej bohaterki Astrid Lindgren, Pippi L?ngstrump (Pippi Pończoszanki)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Astrid Lindgren”.
Zakończenie konkursu w środę, 16 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Młodsza córka pisarki, Karin”.

Egzemplarze biografii Astrid Lindgren otrzymają:

Żaneta Kowalczyk,
Irena Wichrowska,
Rafał Siekierski,
Piotr Zjeżdżałka,
Ewa Antkowiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

astrid-lindgren-premiera2Margareta Strömstedt „Astrid Lindgren. Opowieść o życiu i twórczości”

Opis: Miała osiemnaście lat, gdy zaszła w ciążę z mężczyzną, którego imienia nigdy nie ujawniła. Po skandalu, jaki wybuchł w jej wiosce, wyprowadziła się z domu i urodziła syna w duńskim szpitalu Królestwo – jedynym, gdzie nie odbierano dzieci samotnym matkom. Nie mogła się nim jednak opiekować i Lars trafił do zaprzyjaźnionej rodziny zastępczej. Późno zaczęła pisać – debiutowała w wieku 37 lat, ale jej książki natychmiast spotkały się nie tylko z uznaniem, ale i wywoływały debaty narodowe, jak choćby ta, czy Pippi nie zepsuje dzieciom charakterów swoim anarchizmem. Dziennikarze obliczyli, że ze wszystkich wydanych na świecie książek Astrid Lindgren można by ustawić 175 wież Eiffla. Jej powieści przetłumaczono na 73 języki. Autorką książki „Astrid Lindgren. Opowieść o życiu i twórczości” jest Margareta Strömstedt, dziennikarka, która pojawiła się w życiu Astrid w latach sześćdziesiątych, kiedy dostała zlecenie napisania jej biografii. Przyjaźń wkrótce objęła całą rodzinę Strömstedtów i Astrid stała się częstym gościem w ich domu. Często zdarzało się, że wymyślały razem piosenki. Astrid zawsze zjawiała się na uroczystościach rodzinnych u Stromstedtów, a dzieci Margarety znały ją tak dobrze, że zajęło im kilka lat, zanim zdali sobie sprawę, że „ciocia Astrid” i słynna autorka to jedna i ta sama osoba.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe