Wygraj egzemplarze „Bestii najgorszej” Michała Cetnarowskiego [ZAKOŃCZONY]

14 czerwca 2017


Wspólnie z wydawnictwem Powergraph przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zbioru „Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości” Michała Cetnarowskiego.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki zawierającej nowele cenionego polskiego pisarza i redaktora książek takich autorów, jak Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski, Wit Szostak, Jakub Małecki czy Robert M. Wegner. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile antologii zbierających opowiadania różnych autorów ukazało się pod redakcją Michała Cetnarowskiego? Podaj tytuły tych książek.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Trzy. Ich tytuły to „Nowe idzie” (2008), „Głos Lema” (2011) i „Science fiction” (2011).

Egzemplarze książki „Bestia najgorsza” otrzymują:

Hubert Heller,
Magdalena Golasik,
Przemysław Wysocki,
Błażej Dzikowicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michał Cetnarowski – Bestia najgorsza”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 27 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Michał Cetnarowski „Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości”

Opis: „Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości” to zbiór sześciu długich nowel, dowcipnych, lecz nie ironicznych, pisanych na serio i bez taryfy ulgowej, odmiennych stylistycznie, ale krążących wokół tych samych tematów. Tytułowa „Bestia najgorsza” to historia najsłynniejszego polskiego świętego i terrorysty w jednym, Jana Marii Korwina Pałuby, który wysadził Pałac Kultury; „Pustynia rośnie” ? poruszające studium męskiego kryzysu, kronika niezasłużonego upadku; „RP Productions” to historia wytwórni filmowej specjalizującej się w kręceniu polskiego porno historycznego; „Kwantowi kochankowie” ? romans kwantowy, dzieje pary akademików, których życie rozmazało się w superpozycji stanów; „Strach. Historia rodzinna” ? saga rodziny Strachów, zrodzonych przez Potwora; „Żadna na ziemi rzecz” to zaś dostojewszczyzna young adult, czyli rozmowy o duszy nieśmiertelnej rozpisane na nastolatki.

„Bestia najgorsza?” to gęsta proza psychologiczna, pisana poza utartymi kliszami, trudna do jednoznacznego zaszufladkowania, którą można czytać wciąż na nowo i doszukiwać się kolejnych znaczeń. Wieloznaczny literacki sen o miłości i wolności, podejmujący z czytelnikiem grę na najróżniejszych poziomach. Cetnarowski jawi się jako uważny obserwator tego, co w ludzkim życiu irracjonalne, ukryte pod kamuflażem codzienności, głęboko intymne. Inteligentna literatura piękna dla dorosłych, która nie daje się streścić w jednym zdaniu. Sam autor tak mówi o swoim zbiorku: „To literacki concept album. Bardziej zajmuje mnie egzystencjalna sytuacja człowieka wrzuconego we współczesność niż doraźne rozpolitykowanie”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe