banner ad

Wygraj egzemplarze „Agonii dźwięków” Jaume Cabrégo! [ZAKOŃCZONY]

30 maja 2017


„Agonia dźwięków”, kolejna powieść Jaume Cabrégo, wreszcie dostępna w Polsce. Z tej okazji wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy pierwszej powieści, którą kataloński pisarz zalicza do dojrzałego okresu w swojej twórczości. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W „Agonii dźwięków”, podobnie jak w wielu innych powieściach Jaume Cabrégo, ważną rolę odgrywa muzyka. Na jakim instrumencie umie grać autor (choć – jak twierdzi – nie wychodzi mu to dobrze)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jaume Cabré – Agonia dźwięków”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 12 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Pisarz potrafi grać na skrzypcach”.

Egzemplarze książki „Agonia dźwięków” otrzymują:

Danuta Kisiel,
Piotr Wszeborowski,
Dawid Gawlik,
Anna Taciak,
Nina Foltynowicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Jaume Cabré „Agonia dźwięków”

Opis wydawcy: Początek XX wieku. Na obrzeżach Katalonii dogorywa w ciszy zapomniany przez Boga i ludzi warowny klasztor La R?pita, siedziba mniszek klauzurowych. Przewodzi im wielebna matka Dorotea, kobieta surowa i pozbawiona poczucia humoru.

Brat Junoy, utalentowany muzyk, zostaje tam zesłany w charakterze spowiednika. Martwa cisza odbiera mu radość życia, lecz dzięki sile wyobraźni przenosi się do abstrakcyjnego raju muzyki. W imię zdrowego rozsądku prowadzi także ambicjonalną wojnę ze zgorzkniałą matką Doroteą. Jest bowiem zdania, że umartwianie się nie przybliża nikogo do Boga, a niedożywienie wywołuje halucynacje.

Po proteście przeciw surowej karze nałożonej na dwie nowicjuszki trafia do aresztu i staje przed sądem diecezjalnym oskarżony o herezję, nadużycia i samowolę. Rozpoczyna się proces, podczas którego wszystko przemawia przeciw bratu Junoyowi? W świecie, który nie podziela jego pasji, pada ofiarą nietolerancji.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe