banner ad

Wygraj „Do zobaczenia w zaświatach” Pierre’a Lemaitre’a [ZAKOŃCZONY]

10 października 2014

do-zobaczenia-w-konkurs
5 listopada 2014 roku poznamy laureata tegorocznej nagrody Goncourtów. Tymczasem w ręce polskich czytelników trafiła właśnie powieść Pierre’a Lemaitre’a, która zdobyła w zeszłym roku to prestiżowe francuskie wyróżnienie nazywane „małym Noblem”. Wspólnie z wydawcą książki, oficyną Albatros, przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze „Do zobaczenia w zaświatach”.

Trzy egzemplarze epickiej opowieści o I wojnie światowej i straconym pokoleniu kombatantów ocalałych z wojennego koszmaru rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: „Do zobaczenia w zaświatach” to niecodzienna powieść w dorobku Pierre’a Lemaitre’a. Jaką odmianę literatury na co dzień uprawia francuski pisarz?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Do zobaczenia w zaświatach”.
Zakończenie konkursu we piątek, 24 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Lemaitre pisze kryminały.

Egzemplarze powieści „Do zobaczenia w zaświatach” otrzymują:

Maria Siemienkowicz,
Piotr Osmulski,
Tomasz Balicki.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

do-zobaczenia-w-zaswiatachPierre Lemaitre „Do zobaczenia w zaświatach”

Opis: Jest rok 1918. Zdemobilizowani żołnierze zwycięskiej armii francuskiej powracają do domów jako wielcy przegrani. Rząd, który z pompą składa hołd poległym, nie kwapi się z pomocą weteranom próbującym uporać się z wojenną traumą. Takim jak fizycznie okaleczony i skazany na życie z dala od ludzkiego wzroku Edouard Pericourt albo bojący się własnego cienia Albert Maillard. Dwaj młodzi mężczyźni, połączeni przyjaźnią opartą na poczuciu winy, wdzięczności, solidarności, żalu i pretensjach, zepchnięci na margines życia, wegetują bez jakichkolwiek widoków na przyszłość. Niektórym jednak wiedzie się świetnie. Na wojnie można bowiem zrobić niezły interes. Również na jej ofiarach. Porucznik d?Aulnay-Pradelle nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał okazji, która nadarza się, kiedy na fali patriotycznych uniesień rząd ogłasza przetarg na zorganizowanie wojskowych cmentarzy oraz konkurs na pomniki ku czci poległych. Wykorzystują ją także Edouard i Albert ? żeby się zemścić? a może, aby sobie zakpić ? i przygotowują wielki przekręt.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe