Wygraj biografię Janusza Gajosa autorstwa Elżbiety Baniewicz! [ZAKOŃCZONY]

2 grudnia 2013

Gajos - konkurs
Wraz z oficyną Marginesy przygotowaliśmy konkurs dla miłośników polskiego kina i Janusza Gajosa. Do rozdania mamy egzemplarze biografii aktora pt. „Gajos” pióra Elżbiety Baniewicz, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Pięć egzemplarzy książki o życiu jednego z najwybitniejszych polskich aktorów rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj tytuły przynajmniej pięciu ekranizacji utworów literackich, w których zagrał w swej karierze Janusz Gajos.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Gajos”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 17 grudnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź powinna zawierać pięć spośród następujących tytułów: Panienka z okienka, Czterej pancerni i pies, Szyfry, Cyrograf dojrzałości, Stajnia na Salvatorze, Zwariowana noc, Wakacje z duchami, Kocie ślady, Dary magów, Beniamiszek, Dyrygent, Nieciekawa historia, Przesłuchanie, Wedle wyroków twoich, Przemytnicy, Mistrz i Małgorzata, Szwadron, Akwarium, Łagodna, Szczęśliwego Nowego Jorku, Weiser, Przedwiośnie, Zemsta, Mniejsze zło.

Egzemplarze biografii Janusza Gajosa otrzymują:

Basia Szablisty
Andrzej Holubiuk
Patrycja Filipowicz
Marek Mizgała
Tomasz Sadowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

GajosElżbieta Baniewicz „Gajos”

Opis: Przenikliwy portret wybitnego, niezwykle cenionego aktora, który już od debiutanckiej roli Janka w „Czterech Pancernych” cieszy się ogromną popularnością. Jeśli mieliście już w rękach publikacje biograficzne wydawane przez Marginesy, to wiecie, że oprócz wartościowej treści, czeka was również uczta dla oka. Książka jest bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami, wycinkami ze starych gazet, plakatami teatralnymi, a nawet listami, jakie do aktora przesłali m.in. reżyser teatralny Erwin Axer czy? 9-letni fan o imieniu Kuba. Biografia pozwala prześledzić drogę artystyczną Gajosa, podejrzeć tajemnice warsztatu, dowiedzieć się, co aktor myśli o swoim zawodzie, i przypomnieć sobie jego kreacje teatralne, filmowe i telewizyjne. Zważywszy na to, że wiele z nich było adaptacjami głośnych tekstów literackich, znajdą tu dla siebie również dużo dobrego miłośnicy beletrystyki. (więcej o książce)

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe