banner ad

Noc Księgarń: wygraj duży pakiet książek do czytania nocą! [ZAKOŃCZONY]

18 sierpnia 2019


Spotkania autorskie, poetyckie silent disco, wystawy, koncerty, warsztaty i całonocne czytanie książek. Już 20 września w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń organizowanej przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Z tej okazji wspólnie z inicjatorami wydarzenia zapraszamy do udziału w konkursie, w którym rozdamy #NOCNYREGAŁ ? kilkadziesiąt książek polecanych do czytania nocą.

Konkurs #NOCNYREGAŁ to świetna okazja do uzupełnienia domowej biblioteczki. Wśród nagród znalazły się m.in. przepiękne wydania książek dla dzieci i młodzieży (Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry), beletrystyka (Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Literackie), publicystyka (Wydawnictwo Znak), książki naukowe i popularnonaukowe (Wydawnictwo PWN, Copernicus Center Press), a także przewodnik po literackich zakątkach Krakowa (Kraków Miasto Literatury UNESCO).

Nagrody książkowe ufundowali partnerzy akcji Noc Księgarń: Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo PWN, Copernicus Center Press, Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Jak wziąć udział w konkursie?

(1) Wyszukaj dowolną niezależną księgarnię w twojej okolicy (pomocna może być lista księgarń biorących udział w akcji Noc Księgarń, ale liczą się również wszelkie inne niezależne księgarnie).

(2) Odwiedź taką księgarnię i zrób sobie w niej zdjęcie.

(3) Zamieść wykonane zdjęcie w komentarzu do wpisu o konkursie na naszym fanpage’u na Facebooku (tutaj).

Konkurs trwa do 31 sierpnia do godziny 23:59. Dwa najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone I i II nagrodą ? pakietem książek ufundowanych przez partnerów akcji Noc Księgarń.

W skład I nagrody wchodzi zestaw 21 książek, w skład II nagrody ? zestaw 15 książek (kliknij tutaj, żeby zapoznać się z listą książek wchodzących w skład zestawów nagród).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję Booklips.pl oraz organizatorów akcji Noc Księgarń spośród zamieszczonych w komentarzach zdjęć.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Zwycięzcy konkursu będą zobowiązani dostarczyć nam drogą e-mailową swoje dane (imię i nazwisko, adres pocztowy, numer telefonu), na które zostaną przesłane paczki z książkami. Dane laureatów przekażemy partnerowi konkursu ? OSDW Azymut ? wyłącznie na potrzeby wysyłki nagród i po nadaniu przesyłek zostaną one usunięte.

20 września od godz. 18:30 do późnych godzin nocnych w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja Nocy Księgarń. Wydarzenie ? podobnie jak Noc Muzeów ? ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Program wydarzeń organizowanych przez księgarnie zostanie ogłoszony po 20 sierpnia na stronie www.nocksiegarn.pl.

Organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe